Homola už tento víkend na svetoznámom okruhu v Sochi!

Tlačová správa č. 12, 28. Jún 17:00, Senec, Slovakia
Úžasný úspech sa podaril mladému slovenskému pretekárovi Maťovi Homolovi na ostatnom pretekárskom víkende seriálu TCR International Series v nemeckom Oscherslebene, kedy sa ako prvý Slovák postavil na najvyšší stupienok v tomto seriáli. Po prvých pretekoch víkendu bol dokonca na prvom mieste v celkovom hodnotení šampionátu, po druhých sa posunul na tretie miesto so stratou 4 bodov na prvých dvoch jazdcov.

homola-oschersleben-race-4

Po tomto víkende sa v hodnotení tímov vyšvihol aj maďarský tím B3 Racing Team Hungary, v ktorom jazdí Maťo Homola. Aktuálne je na druhej priečke s kombinovaným ziskom 263 bodov.

homola-sochi1

Pred nami je už ďalší víkend, ktorý sa bude konať na známom ruskom okruhu v Sochi. Maťo bude mať na palube svojho SEATu Leon TCR aj 20 kg hmotnosti , tzv. Success ballast (pridaná hmotnosť na základe úspešnosti z posledných pretekov), keďže Maťo získal druhú najvyššiu porciu bodov za víkend. 30 kg bude mať na palube jeho kolega Dušan Borković, ktorý získal najviac bodov víkendu a James Nash bude jazdiť s 10 kg navyše.

homola-sochi3

„Hmotnosť určite bude cítiť, primárne od druhej polovice pretekov, kedy je už značné opotrebenie pneumatík a vtedy zaváži každé kilo. Do Ruska sa však veľmi teším, bude to moja premiéra na tomto okruhu, tak som veľmi zvedavý. Sezóna sa rozbehla pre mňa veľmi dobrým smerom a dám všetko do toho, aby som v tom aj pokračoval.“, povedal Maťo pred nadchádzajúcimi pretekmi.

homola-oschersleben-race-3

Preteky môžete sledovať naživo na YouTube kanáli TCR TV, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 2 v nedeľu od 18:15.

Harmonogram pretekov
Sobota:
10:00 – 10:30 Free Practice 1
12:15 – 12:45 Free Practice 2
15:20 – 15:55 Qualifying (Q1 + Q2)

Nedeľa:
09:10 – 09:20 Shakedown
12:35 Race 1
14:05 Race 2

Všetky časy: GMT +3

Výsledky posledných pretekov: http://tcr-series.com/index.php/events/item/motorsport-arena-oschersleben

Fotografie z posledných pretekov na stiahnutie: http://bit.ly/Homola_Oschersleben-race
Autor fotografií: B3 racing

Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio