Maťo Homola druhý v kvalifikácii na pretekoch v Nemecku!

TCR Oschersleben 2016, Flash správa č. 1, 18. June 16:30, Oschersleben

Ďalší pretekársky víkend seriálu TCR International Series pokračuje poslednými pretekmi v Európe – v nemeckom Oscherslebene. Maťo Homola a jeho tím pricestovali o niečo skôr, keďže na štvrtok bolo naplánované testovanie pre všetky tímy nielen zo seriálu TCR International Series, ale aj TCR Germany a ADAC Formula 4. Už počas testovania, kedy bola možnosť poriadne spoznať okruh a vyskúšať najrôznejšie nastavenia, ukázal Maťo Homola svoju rýchlosť, keď sa mu podarilo zajazdiť 4. najrýchlejší čas dňa.

homola-oschersleben-2

Pravý pretekársky víkend však začal až dnes voľnými tréningami č. 1 a 2. Už do prvého tréningu vstupoval Maťo s istotou, ktorú potvrdil aj jeho výsledok. „Vedel som, že máme dobre nastavené auto, podarilo sa nám zajazdiť veľké množstvo testovacích kilometrov a prvý voľný tréning ukázal, že máme naozaj výbornú rýchlosť.“ V ňom sa Maťovi podarilo zajazdiť najrýchlejší čas zo všetkých a na druhého Pepeho Oriolu získal až 0,584 s.

homola-oschersleben-1

V druhom voľnom tréningu stihol otestovať ešte pár zmien a následne sa rozpršalo. Maťov čas v ňom stačil na 7. miesto, no ak zarátame aj výsledok prvého, tak sa pred neho nikto nedostal. Ku koncu tréningu sa spustil dážď, čo nás pripravilo na mokrú kvalifikáciu.

homola-oschersleben-5

Tesne pred kvalifikáciou našťastie prestalo pršať. Jaro Krajčí, Maťov inžinier: „Usmialo sa na nás šťastie a tesne pred kvalifikáciou vyšlo slnko a vysušilo trať. Maťo sa presne držal našej dohodnutej stratégie a podarilo sa mu zajazdiť výborný výsledok. V prvej aj druhej časti kvalifikácie obsadil fantastické druhé miesto. Auto fungovalo výborne, mám z toho veľkú radosť!“

homola-oschersleben-4

Pre tím to znamená výborné umiestnenie v kvalifikácií, keďže Maťov tímový kolega, Dušan Borković, skončil na pole position, takže v prvých pretekoch uvidíme štartovať dva SEATy Leon TCR tímu B3 Racing Team Hungary z prvého radu!

Nezabudnite, zajtra môžete sledovať preteky naživo na YouTube kanáli TCR TV, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 1 v nedeľu od 17:15.

Výsledky: http://tcr-series.com/index.php/events/item/motorsport-arena-oschersleben
Fotografie na stiahnutie: http://bit.ly/Homola_Oschersleben-race
Autor fotografií: B3 racing

Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio