Maťo Homola piaty v kvalifikácií na pretekoch TCR v Thajsku

Flash správa č. 2, 27. august 18:00, Buriram, Thailand

Maťo Homola ukázal, že má veľkú rýchlosť a ako počas voľného testovania, tak aj počas kvalifikácie dokázal, že sa dokáže držať medzi prvými 5 jazdcami šampionátu TCR International Series, čo potvrdil svojim umiestnením v kvalifikácii.

tcr-thailand-2016-mato-homola6

Sobota sa na thajskom okruhu Chang International Circuit v Burirame začala veľmi príjemne, keď sa Maťovi Homolovi podarilo zajazdiť najrýchlejší čas v prvom tréningu. V druhom tréningu sa tím zameral na prípravu auta do kvalifikácie, čiže Maťo nebojoval o žiadny výborný čas, skôr príprava a test rôznych nastavení. Ten najväčší boj prišiel v kvalifikácií..

tcr-thailand-2016-mato-homola4

V prvej časti kvalifikácie zajazdil Maťo hneď zo začiatku 5. najrýchlejší čas, čo vyzeralo, že bude dostatočné na postup do Q2. Mnohí jazdci však začali zrýchľovať, čím sa Maťo začal prepadať v poradí a dostal sa až na 10. miesto. Preto znova vyrazil na trať, spravil jedno rýchle kolo, ktoré zabezpečilo bezpečný postup do druhej časti zo siedmej priečky.

tcr-thailand-2016-mato-homola2

Začiatok druhej kvalifikácie sa o niečo oneskoril, z čoho benefitoval najmä Maťov tímový kolega Dušan Borković, ktorý zlomil polos a jeho tím dokázal zrealizovať expresnú výmenu v prestávke a Dušan mohol štartovať.

Maťo spravil vo svojom prvom rýchlom kole chybu a následne už zostával čas len na 1 kolo, v ktorom zajazdil svoj najrýchlejší čas na tomto okruhu a umiestnil sa na 5. pozícii.

tcr-thailand-2016-mato-homola1

„Boje medzi nami na trati sú veľmi tesné, rozhodujú akékoľvek minimálne maličkosti. V Q2 sme všetci 11 jazdci v jednej sekunde. S výsledkom som spokojný a viem, že máme dobrú rýchlosť do pretekov, na to sa ideme sústrediť čo najviac. Možno by som spravil aj o niečo rýchlejší čas, no bolo by to priveľké riziko, keďže sme nemali viac času k dispozícii a mal som niekoľko krízoviek, keď som to poslal celkom bokom do niektorých rýchlych zákrut. Veľmi rád by som sa poďakoval sponzorom, rodine a mojej priateľke Linde za podporu, ktorú mi vyjadrujú, rovnako ako všetkým fanúšikom! Zajtra držte palce!“

Preteky môžete sledovať naživo na YouTube kanáli TCR TV, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 2 v nedeľu od 18:30.

Nedeľný program:
12:35* – 13:05* Race 1 (14 Laps)
14:05* – 14:35* Race 2 (14 Laps)
14:45* Podium Ceremony

*Časy sú SELČ+5

Výsledky: http://tcr-series.com/index.php/events/item/buriram-international-circuit

Fotografie na stiahnutie: http://bit.ly/Homola_Thailand-Race
Autor fotografií: B3 racing

Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio