Maťo Homola po kvalifikácii a voľných tréningoch v Sochi

TCR 2016 Flash správa č. 1, 2. Júl, 17:00, Sochi, Rusko
Sobota na pretekoch TCR International Series v Sochi začala celkom tradične voľnými tréningami. Horúce počasie dávalo každému zabrať už od začiatku, no je tu silná neistota, ako bude v nedeľu na preteky.

homola-sochi5

„Po tréningoch nie sme moc spokojní, ani s časmi a teda ani s nastavením auta. Je to nová trať a v porovnaní s konkurenciou máme málo tréningov, keďže väčšina z nich tu už jazdila minulý rok. Teplota asfaltu je skutočne vysoká, čo je veľký rozdiel oproti ostatným pretekom. Do kvalifikácie sme sa rozhodli zmeniť viacero vecí na nastavení a dúfame, že to bude fungovať.“, povedal Maťo po voľných tréningoch.

homola-sochi3

Do kvalifikácie teda Maťo nastúpil s veľkými zmenami na aute a nádejou, že by to mohlo byť lepšie ako v tréningoch. V prvej časti kvalifikácie zajazdil 10. najrýchlejší čas, čím si zabezpečil isté miesto do druhej, kde postupuje 12 pretekárov. Tá má len 10 minút a Maťovi sa v jej druhej časti podaril 7. najlepší, no ku koncu ho ešte predbehli dvaja jazdci a odsunuli ho na 9. priečku. Vďaka tomu bude štartovať do druhých pretekov víkendu z prvého radu a 2. miesta, čo by mohlo priniesť sľubný výsledok.

homola-sochi2

„Táto trať mi priveľmi nesedí, množstvo pravouhlých zákrut a relatívna nuda. Snažil som sa ako najviac to bolo možné, no nebol som spokojný s fungovaním auta. Musíme popracovať na nastavení a sústrediť sa primárne na druhé preteky, kde mám výhodu štartu z druhej pozície.“ Svoju úlohu určite zohráva aj hmotnosť, keďže Volkswageny majú na týchto pretekoch o 50 kg menej ako Maťove auto (vďaka pridaným 20 kg pre Maťa vďaka výsledkom v Nemecku) a rovnako im ešte povolili znížiť svetlú výšku o 10 mm.

homola-sochi1

Nenechajte si ujsť zajtrajšie preteky, ktoré budú vysielané naživo na YouTube kanáli TCR TV, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 2 v nedeľu od 18:15.

Harmonogram pretekov
Nedeľa:
09:10 – 09:20 Shakedown
12:35 Race 1
14:05 Race 2

Všetky časy: GMT +3

Výsledky posledných pretekov: http://tcr-series.com/index.php/events/item/motorsport-arena-oschersleben

Fotografie z posledných pretekov na stiahnutie: http://bit.ly/Homola_Oschersleben-race
Autor fotografií: B3 racing

Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio