Maťo Homola zvíťazil na pretekoch v Oscherslebene!

Tlačová správa č. 11, 19. June 16:45, Oschersleben

Maťo Homola to dokázal! Po prvý krát v kariére sa postavil na najvyšší stupienok pre víťazov v TCR International Series po výhre v prvých pretekoch. V druhých pretekoch obsadil 5. miesto a v celkovom poradí sa posunul na výborné 3. miesto.

homola-oschersleben-race-1

Do prvých pretekov štartoval Maťo Homola z druhého miesta. Tesne pred pretekmi pršalo, trať bola miestami mokrá, miestami suchá. To spravilo z predštartovej prípravy lotériu a nikto nevedel, aké pneumatiky obuť. Nakoniec sa Maťov tím rozhodol pre suché a to bolo správne rozhodnutie.

homola-oschersleben-3

Maťo si hneď po štarte udržal druhé miesto a bol v tesnom závese za tímovým kolegom Borkovićom, ktorý však spravil počas žltých vlajok chybu a vyletel z trate, vďaka čomu sa Maťo dostal na prvú priečku. Počas pretekov prišlo neskutočné množstvo kontaktov a veľa favoritov ani preteky nedokončilo. Maťo sa suverénne držal na prvom mieste, dokázal dokonca zajazdiť najrýchlejší čas pretekov a nakoniec po prvýkrát v seriáli TCR International Series zvíťazil! „Je to neskutočné. Presne toto je dôvod, prečo to robím. Bolo veľmi náročné držať prvú priečku, keďže na niektorých miestach trate pršalo a presúvalo sa to. Nakoniec sa to však podarilo! Ďakujem všetkým partnerom, tímu, rodine za podporu. Je to krásny pocit.“, povedal Maťo po prvých pretekoch.

homola-oschersleben-race-4

Nebolo si však kedy vydýchnuť, keďže krátko po konci prvých pretekov štartovali druhé, do ktorých išiel Maťo z 8. pozície. „Hneď v prvej zákrute prišlo k niekoľkým kontaktom, aj ja som nejaké dostal a utŕžil, ale našťastie som pokračoval ďalej“.

homola-oschersleben-1

Počas prvého kola sa Maťo prebojoval na 5. priečku a následne až na 3., no v prvej zákrute druhého kola spravil chybu a dostal sa mimo trate. Následne sa akrobatickým manévrom po dvoch kolesách vrátil na trať a pokračoval na priečke č. 6, až kým nemal Kajaia technické problémy a Maťo sa nakoniec mohol tešiť z 5. miesta! „Tento víkend je pre mňa dokonalý. Prvé a piate miesto znamenajú veľa bodov a dostal som sa až na 3. miesto v celkovom hodnotení a na 1. mi chýbajú len 4 body! Už sa neviem dočkať ďalších pretekov o dva týždne v ruskom Sochi!“ povedal po náročnom dni Maťo.

Záznam z pretekov si môžete pozrieť na YouTube kanáli TCR TV, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 1 v nedeľu od 17:15.

Výsledky: http://tcr-series.com/index.php/events/item/motorsport-arena-oschersleben

Fotografie na stiahnutie: http://bit.ly/Homola_Oschersleben-race
Autor fotografií: B3 racing

Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio