Maťov návrat do TOP 5 v seriáli TCR International Series po pretekoch v Singapure

Tlačová správa č. 17, 18. september 18:10, Singapore

Maťo Homola má za sebou úspešný víkend v Singapure, keď si na mestskom okruhu vyjazdil druhé miesto v kvalifikácií, v prvých pretekoch obsadil štvrté miesto a v druhých sa prepracoval z 9. miesta na štarte až na 5. miesto!

e1e37253-b4b7-429c-843e-51b146efcafb

V kvalifikácií sme boli svedkami veľkých zmien, stewardi rozdávali penalizácie za nedodržiavanie limitov trate – celkovo až 12 jazdcom. Maťo zajazdil výborné kolo a obsadil 3. miesto, no vďaka Morbidelliho trestu obsadil v kvalifikácii 2. miesto a stal sa najrýchlejším jazdcom na SEATe.

7b94c0b5-07a0-49dd-be36-696f9bd33db5

Po štarte prvých pretekov sa však Maťo prepadol až na 5. miesto, no ešte v prvom kole sa dostal pred Nasha na štvrté. „Vedel som, že musím rýchlo zaútočiť, tak som využil hneď prvú možnosť a vyšlo to.“

a0f8b473-5dc1-4adf-8833-a8d7fdb306bc

Následne sa Maťo držal počas celých pretekov na štvrtom mieste, no v posledných dvoch kolách musel jemne zvoľniť, čiže na útok na tretie miesto sa už nedalo pomyslieť. „Cítil som, že mi nejako v pravých zákrutách nedrží auto, tak som radšej ubral, keďže môj náskok bol relatívne komfortný. Ako som prechádzal popod šachovnicovú vlajku, zrazu mi praskla ľavá predná pneumatika, takže som mal veľké šťastie. Veľmi sa teším aj zo 4. miesta, je to dobrá porcia bodov, keďže posledné dva pretekárske víkendy boli pre mňa celkom nočnou morou.“

91dac704-6f02-4f2f-8be3-ada85cf34e37

Druhé preteky sa konali v skutočne horúcom počasí, teplota dosahovala až 35°C. Maťovi sa podaril výrazne lepší štart ako v predošlých pretekoch, no aj tak išiel o priečku nižšie, na 10. miesto. Pri predbiehacom manévri došlo ku kontaktu medzi ním a Gleasonom, ktorého pretočilo, no Maťo pokračoval ďalej. Neskôr došlo ku viacerým kontaktom, po ktorých vyšiel na trať prvýkrát safety car a Maťo sa dostal na 5. miesto.

89e00515-feba-4233-b299-ee9148b36386

Neskôr došlo k ďalšej kolízii a v 8. kole išiel safety car na trať opäť, no došlo k naplneniu časového limitu 25 min. na preteky, takže nakoniec sa preteky dojazdili pod safety carom.

f1bcc5cb-c973-483c-a04d-927d86d5436e

„Bol to napínavý víkend. Som veľmi rád, že som sa opäť vrátil do TOP 5 a síce je 1. miesto v celkovom hodnotení relatívne ďaleko, stále máme pred sebou dva pretekárske víkendy a stať sa môže všeličo. Jazdilo sa mi super, aj keď bolo veľmi teplo, ale to máme rovnaké všetci. Ďakujem všetkým fanúšikom, partnerom a rodine za podporu, ako aj celému tímu.“, povedal po pretekoch Maťo.

Najbližšie preteky máme na pláne o dva týždne, opäť popri pretekoch F1 v Sepangu, Malajzii.

Záznam z pretekov si môžete pozrieť zo záznamu na YouTube, prípadne na Sport 2 v nedeľu od 16:15.

Autor fotografií: B3 racing