Maťo Homola prvý raz v sezóne na bodoch

13. máj 2017, 18:00, Monza, Taliansko
Po mizernom štarte do sezóny TCR International Series sa zrejme začína blýskať na lepšie časy. Maťo Homola v prvých pretekoch na Autodrome v Monze patril medzi najrýchlejších na trati a po skvelej stíhacej jazde napokon prvýkrát v tomto roku skončil na bodovanom 8. mieste.

Aktualizácia: Po penalizácií F. Ficza za skracovanie trate sa Maťo Homola posunul na 7. miesto.

TCR International Series Monza 12 - 14 May 2017

Mohlo to byť aj oveľa veselšie, keby ho po štarte z 5. miesta v prvej zákrute Španiel Oriola netrafil Maťovu Astru na zadné koleso. Náš jazdec tímu DG Sport Compétition sa tak prepadol na posledné miesto, z ktorého však okamžite začal stíhaciu jazdu. Rýchlymi časmi a skvelými predbiehacími manévrami sa postupne dostal až do prvej desiatky, no za 11 kôl už viac ako 8. miesto nemohol stihnúť. I tak je to však pozitívna správa, ktorých v tejto sezóne z tábora 22-ročného rodáka z Bratislavy prichádzalo veľmi málo.

TCR International Series Monza 12 - 14 May 2017

Prvou a zásadnou zmenou je to, že do Maťovho tímu pribudol v Monze jeho dlhoročný inžinier Jaroslav Krajči, ktorého slovenská motoristická verejnosť pozná ako skvelého jazdca do vrchu a skúseného pretekového inžiniera, s ktorým Maťo Homola žal úspechy v ETCC či vlaňajšom vydaní TCR. Jeho poznatky bolo potrebné presadiť na tímových brífingoch a po uskutočnení zmien v nastavení podvozka sa Maťo okamžite posunul vo výsledkovej listine tréningov do prvej desiatky. V kvalifikácii dokonca zajazdil absolútne najrýchlejší čas v prvom sektore a bez problémov sa prebojoval do druhej kvalifikácie, určenej pre 12 najlepších jazdcov. To sa napríklad nepodarilo jeho tímovému kolegovi Corthalsovi…

TCR International Series Monza 12 - 14 May 2017

„V nájazde do prvej zákruty som pocítil ranu na zadné koleso,“ vysvetľoval v pedoku po pretekoch Maťo Homola. „Musel som prejsť cez štrk a stratil som veľa času, no rýchlo som dobiehal súperov. Našťastie auto nebolo poškodené, a tak som sa mohol sústrediť na rýchle kolá. Predbiehanie v Monze je vždy tvrdé, no mne sa to dnes darilo. Napokon som spokojný s 8. miestom, hoci som dúfal v lepší výsledok. V nedeľu budem štartovať zo 6. miesta, tak sa mi hádam vyhnú kolízie v prvej šikane a budem môcť byť vpredu,“ vyslovil Maťo nádej pred druhou jazdou víkendu. „Som veľmi rád, že Jaro Krajči prišiel do nášho tímu a že jeho poznatky a skúsenosti sa okamžite pozitívne prejavili na jazdných vlastnostiach môjho auta. Chcem mu za to poďakovať a verím, že spolu sa nám podarilo nastúpiť na správnu cestu a budeme spolu opäť vyhrávať.“

TCR International Series Monza 12 - 14 May 2017

Druhé preteky TCR v Monze sa začínajú v nedeľu o 10:50. Diváci na Slovensku ich môžu vidieť v streame na webstránkach TCR Series alebo v zázname o 11:45 na Sport 2.

Fotografie zo sezóny 2017: goo.gl/diqaVS

Homola sro
Kart One
Dynamax
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto