Maťo Homola sa predstaví už tento týždeň na TCR Middle East v Dubaji!

Rodina šampionátu TCR International Series sa rozrástla o ďalšieho člena, TCR Middle East. Tento šampionát sa vďaka priaznivému podnebiu blízkeho východu jazdí od januára do marca a ponúka pretekárom fantastickú možnosť nielen zostať v pretekovom tempe aj počas zimy, no zároveň, aj výbornú prípravu a zbieranie ostrých kilometrov pred ďalším ročníkom TCR International Series.

Slovenský automobilový pretekár, ktorý skončil v uplynulom ročníku TCR na 5. priečke dostal fantastickú ponuku na poslednú chvíľu, (doslova o päť minút dvanásť), odštartovať v prvých pretekoch TCR Middle East v Dubaji. Tieto preteky sú prvé v trojdielnom seriáli, ktorý navštívi ešte ďalšie dve trate, na ktorých sa jazdí aj Formula 1 – Bahrain a Abu Dhabi.

homola

„Juchú, super správa hneď na začiatku roka 2017! Veľmi sa teším, že usadnem do pretekárskeho auta už v januári počas úplne prvých pretekov v histórií TCR Middle East v Dubaji, kde pôjdem po prvý krát,“ povedal pred odchodom Maťo.

vw

Tentokrát si sadne do pre neho úplne nového auta, Volkswagen Golf TCR, v tíme Team Engstler. „Som rád, že sa rodina TCR rozrástla o ďalší šampionát a ja túto aktivitu len a len podporujem. Je to pre mňa veľmi dobrá príprava pred nadchádzajúcou sezónou TCR International Series 2017 a preto som po ponuke štartovať neváhal a súhlasil s mojou účasťou. Taktiež som zvedavý na nové auto pre mňa, aj keď Volkswagen Golf TCR je koncepčne podobné ako môj minuloročný SEAT, ale predsa sú tam mierne odlišnosti. Okruh v Dubaji som si prešiel na simulátore a veľmi sa mi páči, pretože poskytuje tiahle a rýchle zákruty, ktoré mi vždy vyhovovali. Držte mi, prosím, zo zmrznutého Slovenska do Dubaja palce!“, povedal Maťo Homola.

d450fe79-2dd6-4539-96bd-32d9c880e1cc

Podporovať Maťa môžete aj vy, keďže preteky budú vysielané naživo na www.tcr-series.tv a http://www.middleeast.tcr-series.com/.

 

Harmonogram je nasledovný (Časy sú GMT+1 / CET):

Štvrtok, 12.1.2017
12:00 – 12:30 – Free Practice 1
14:30 – 15:00 – Free Practice 2
18:40 – 19:15 – Qualifying

Piatok, 13.1.2017
12:00 – 12:30 – Race 1
14:00 – 14:30 – Race 2

Hyundai
Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Senec
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto