Maťo Homola v Salzburgu na stupňoch víťazov

11. jún 2017, 17:00, Salzburg, Rakúsko
Automobilový pretekár Maťo Homola zažil v TCR International Series na rakúskom Salzburgringu vydarený víkend. Po víťazstve v kvalifikácii skončil v prvých pretekoch víkendu na vynikajúcom 2. mieste a po prvý raz v tejto sezóne sa postavil na stupne víťazov. Spolu s 10. miestom z druhých pretekov získal spolu 24 bodov, čo je viac, ako za doterajších 5 kôl náročnej sezóny s novým tímom DG Sport Compétition a Astrou TCR.

Po štarte z pole position bojoval Maťo so Srbom Dušanom Borkovičom o prvenstvo v prvých pretekoch na 4,1 km okruhu pri Salzburgu v Rakúsku. V jednom momente po reštarte dokonca dostal nos svojho auta pred Borkovičovu Alfu. „Bol som na vonkajšku a mal som rýchlosť, no tesne pred brzdením som pocítil vibrácie z pravého predného kolesa a radšej som zvoľnil. Nechcel som riskovať nehodu, v tej zákrute skončilo v týchto pretekoch niekoľko mojich súperov. A ďalšie kolo sa ide o týždeň, takže ťažká nehoda a krátky čas na opravu by určite ovplyvnili aj prípravu na Hungaroring. Teším sa z 2. miesta, hoci som chcel vyhrať. No konečne sme sa dostali tam, kam patríme, teda na pódium,“ zhodnotil po prvých pretekoch Maťo Homola.

TCR International Series Salzburgring, Austria 9 - 11 June 2017

Podľa pravidiel TCR štartuje víťaz kvalifikácie do druhej jazdy víkendu z 10. miesta. Maťo vyrazil skvele, no počas jazdy na náročnom rýchlom okruhu dostali poriadne zabrať predné pneumatiky. Nové totiž v jeho tíme nasadili do prvých pretekov, v tých druhých zostali Homolovi už len použité. Slovenský reprezentant tak nemohol útočiť tak, ako v prvých pretekoch. „V prvej jazde som na konci cítil výraznú nedotáčavosť, tak som to s inžiniermi chcel zmeniť. No nefungovalo to a v druhých pretekoch to bolo ešte horšie. Mohol som skončiť aj lepšie, no Lloyd mňa a Vervischa predbehol pod žltými vlajkami, keď som nebránil pozíciu. No s víkendom ako takým som spokojný, konečne som nabral poriadnu porciu bodov a verím, že to zopakujem aj na Hungaroringu o týždeň. Moji fanúšikovia to majú zo Slovenska blízko, tak verím, že na tribúnach budú aj slovenské vlajky. Videl som ich aj tu na Salzburgringu, všetkým fanúšikom ďakujem za podporu.“

V priebežnom hodnotení TCR International Series sa Maťo Homola posunul na 11. miesto so ziskom 44 bodov. Ďalšie kolo najlepšieho seriálu cestovných vozidiel na svete sa ide už o týždeň 17. a 18. júna na okruhu Hungaroring pri Budapešti v Maďarsku.

Fotografie zo sezóny 2017: goo.gl/diqaVS

Hyundai
Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Senec
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto