Maťo Homola v Spa nebodoval

6. máj 2017, 15:00, Spa, Belgicko
Slovenský reprezentant v pretekoch TCR International Series cestovných automobilov Maťo Homola odchádza z okruhu Spa-Francorchamps bez bodov. V oboch pretekoch víkendu FIA WEC mal problémy, ktoré ho pripravili o lepší výsledok.

mato-homola-tcr-spa-3

V piatkovej kvalifikácii skončil na 17. mieste, pričom neustále bojoval s nepokojnou Astrou TCR vo farbách belgického tímu DG Sport Compétition. V prvých pretekoch v sobotu podvečer dobre odštartoval, no v 1. kole v kombinácii zákrut Fagnes do neho narazil Belgičan Potty a Maťo musel do boxov s defektom pravého predného kolesa. Potom síce pokračoval so stratou jedného kola, no dokázal jazdiť slušné časy, čo dávalo nádej do druhých pretekov.

mato-homola-tcr-spa-1

Tie sa išli v sobotu pred poludním a už na štartovom rošte sa objavil prvý problém. Maťo totiž prišiel na rošt s defektom pravej prednej penumatiky. Mechanici ju rýchlo vymenili. „Je lepšie dostať defekt v pri ceste na rošt, ako v prvom kole,“ vtipkoval ešte Maťo Homola. No smola sa rozhodla neodísť len tak ľahko.

mato-homola-tcr-spa-2

Maťo do druhej jazdy dobre vyštartoval zo 17. pozície. V ďalších troch kolách zvádzal pekné a hlavne úspešné súboje so súpermi. V treťom kole sa posunul na 10. priečku, ktorá by mu už zaručovala body do hodnotenia TCR International Series. No potom zrazu motor začal vydávať čudné zvuky a stratil výkon. Maťo radšej okamžite zamieril boxov, kde už našiel stáť svojho tímového kolegu Corthalsa s rovnakým problémom! Tím DG Sport Compétition tak prišiel o obe autá prakticky v rovnakom momente.

TCR International Series Spa - Francorchamps 04 - 06 May 2017

„Nevieme teraz tesne po pretekoch, čo sa stalo,“ povedal Maťo v boxoch. „Musíme sa pozrieť na údaje z motora a predísť tomu v budúcnosti. Už o týždeň nás čaká Monza, ktorú mám rád. Naše brzdy sú skvelé, ak bude fungovať motor a vyriešime nestabilitu zadnej nápravy, tak by sme mohli mať šancu na oveľa lepšie výsledky, ako dosahujeme doteraz.“

Fotografie zo sezóny 2017: goo.gl/diqaVS

Homola sro
Kart One
Dynamax
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto