Maťo Homola v TCR na Hungaroringu

16. jún 2017, 19:30, Budapešť, Maďarsko
Najlepšie preteky cestovných automobilov súčasnosti sú po týždni opäť veľmi blízko slovenských hraníc. TCR International Series po Salzburgringu zavíta tento víkend (17. a 18. júna) na maďarský okruh Hungaroring neďaleko Budapešti.

unnamed3

Náš jazdec vo farbách belgického tímu DG Sport Compétition sa so svojou Astrou dostal minulý víkend prvý raz v tejto sezóne na stupne víťazov. Na zlepšenú výkonnosť sa bude spoliehať aj na Hungaroringu, ktorý však svojím profilom patrí k celkom odlišným tratiam, ako bol vysokorýchlostný Salzburgring.

unnamed2

TCR International Series je tento víkend sprievodným podujatím svetoznámej série DTM, teda pretekov nemeckých majstrovstiev cestovných automobilov. Na tribúnach sa očakávajú tisícky divákov, ktorých určite navnadili skvelé výsledky tímu M1RA Norberta Michelisza, hviezdy WTCC. Ten si dokonca v premiére v tomto seriáli sám vyskúša rýchlu Hondu TCR. Jeho stroje budú opäť patriť medzi favoritov, no Maťo Homola neskladá zbrane: „Na Hungaroring sa veľmi teším, pretože je to naozaj blízko Slovenska a ja citlivo vnímam podporu fanúšikov z tribún. Aj v Rakúsku som videl slovenské vlajky a verím, že aj do Maďarska sa prídu naši diváci pozrieť na tieto skvelé preteky. Nemyslím len DTM, ale aj naše TCR, ktoré sa vyprofilovalo na naozaj skvelé motoristické divadlo s jazdeckými hviezdami ako Robert Huff, Stefano Comini či Gianni Morbidelli. Minulý týždeň sa mi celkom darilo a verím, že sa mi na to podarí nadviazať aj teraz.“

unnamed§

V piatkovom tréningu vyhral práve spomínaný Michelisz, ktorý dokázal svoju extratriedu a zdolal španiela Oriolu o viac ako 7 desatín sekundy. Maťo Homola skončil na solídnom 5. mieste, čo je dobrým odrazovým mostíkom pred celým víkendom. „Urobili sme nejaké zmeny v nastavení a tie okamžite zafungovali,“ povedal v piatok večer Maťo. „Potešilo ma, že sa na nás prišiel pozrieť aj Julo Konček, legenda slovenského motoršportu. Takáto podpora ma vždy poteší a som motivovaný podať čo najlepší výkon a ukázať sa v dobrom svetle.“

V sobotu čaká jazdcov tréning a kvalifikácia, ktorá sa pôjde o 16:50. Prvé preteky TCR sa začínajú v nedeľu o 9:10, druhé majú štart naplánovaný na 13:00. Diváci na Slovensku ich môžu sledovať naživo na Sport TV alebo na webe tcr-series.tv.

Homola sro
Kart One
Dynamax
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto