Maťo Homola z Bahrajnu s prvými bodmi

16. apríl, 18:00, Sachir, Bahrajn
Druhé kolo TCR International Series na okruhu Sachir v Bahrajne prinieslo Maťovi Homolovi prvé body. Víťazstvo v sobotňajšej kvalifikácii vynieslo jazdcovi tímu DG Sport Compétition 5 bodov do hodnotenia seriálu. No celkovo s výkonmi v pretekoch nemohol byť spokojný. Opel Astra TCR s číslom 70 skončil v sobotňajších aj nedeľňajších pretekoch na 13. mieste.

mato-homola-tcr-bahrain-2-2

Štart štvrtých pretekov sezóny a druhých v rámci GP Bahrajnu F1 sa Maťovi Homolovi vydaril lepšie ako deň predtým. No zakrátko zaznamenal úbytok výkonu a musel niekoľkokrát resetovať palubný počítač. Nabranú stratu už do konca pretekov nedokázal zlikvidovať a tak prišiel do cieľa nespokojný na podpriemernom 13. mieste.

„Som smutný, že sa mi nepodarilo naplniť cieľ, s ktorým som sem prišiel,“ povedal Maťo Homola po skončení pretekov. „Robil som, čo som vedel, no nestačilo to. Jazdné vlastnosti auta sa nám po Gruzínsku podarilo výrazne zlepšiť, nastavenie podvozka už začína fungovať tak, ako chcem. No tentoraz nám od piatku robil problémy motor. Najprv sa prehrial, po výmene sme zajazdili parádnu kvalifikáciu, no v pretekoch to bolo opäť slabé. Nemal som výkon, nebol som konkurencieschopný. Na tomto okruhu rozhoduje práve rýchlosť na rovinkách a na to potrebujem výkon motora. To nám tento víkend bohužiaľ chýbalo. Uvidíme, ako sa bude ďalej vyvíjať Balance of Performance (vyrovnanie výkonu jednotlivých značiek), ale takto sa nikam nepohneme. Verím, že to bude už len lepšie. Potešila ma pole position, prvá pre Opel v TCR. Je to pre mňa prvých 5 bodov do šampionátu, no ja chcem získavať 25 za víťazstvá. Nemyslím si, že teraz som na pozícii, na ktorú patrím. Budeme sa snažiť urobiť maximum pre to, aby sme sa vrátili na pozície, ktoré nám patria.“

Najbližšie sa TCR International Series presunie do Európy. Ako sprievodné podujatie WEC bude TCR najbližšie štartovať na okruhu Spa-Francorchamps v Belgicku 5. a 6. mája.

Fotografie zo sezóny 2017: goo.gl/diqaVS

Homola sro
Kart One
Dynamax
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto