Nový čínsky okruh pre Homolu veľkou neznámou

6. október 2017, 10:00, Šao-sing, Čína

Predposledné kolo TCR International Series zavítalo do najľudnatejšej krajiny sveta. Nový čínsky okruh Če-tiang leží neďaleko Šao-singu, päťmiliónového mesta vzdialeného asi 3 hodiny jazdy autom od metropoly Šanghaj. 3191-metrová trať je najnovšou čínskou akvizíciou do sveta moderného motoršportu: špičkové vybavenie, kvalitný asfalt a veľmi zaujímavý profil, ponúkajúci niekoľko prevýšení. No všeobecne patrí medzi pomalšie technické trate, ktoré v tejto sezóne Maťovi Homolovi a jeho Astre tímu DG Sport Compétition neveľmi sedia.

mato-homola-tcr-thailand-48

„Je to skoro ako motokárová trať,“ zhodnotil po prvých jazdách Maťo novučičký polygón. „Asfalt je úplne čerstvý, bez pogumovania, veď TCR sú vlastne prvé vážne medzinárodné preteky, čo sa tu idú. Nám ešte pridali do auta ďalších 10 kg závažia, takže máme zarobené na pekné trápenie. Ale chceme zabojovať a odviezť si odtiaľto nejaké body,“ prezradil víkendové plány jediný slovenský pretekár v Medzinárodnej sérii TCR.

mato-homola-tcr-china-3

Piatkové testovanie malo byť pre všetkých jazdcov priestorom na učenie sa trate. V sobotu o 10:00 (4:00 SELČ) je na pláne prvý voľný tréning a na poludnie ďalší. Kvalifikácia, v ktorej sa už budú udeľovať body, je na programe o 15:30, teda 9:30 u nás na Slovensku.

Dvoje pretekov sú v nedeľňajšom programe tesne po sebe. Prvé o 14:30 a druhé o 16:05 (8:30 a 10:05 SELČ). Diváci ich budú môcť sledovať na Sport TV alebo na webstránkach tcr-series.com.

Zaujímavé zákulisné informácie môžete vidieť aj na vlogu Maťa Homolu na jeho oficiálnom youtube a facebook kanáli.

Fotografie zo sezóny 2017: goo.gl/diqaVS

Hyundai
Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Senec
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto