Solídny víkend Homolu v Monze

14. máj 2017, 16:00, Monza, Taliansko
Maťo Homola skončil v pretekoch seriálu TCR International Series v talianskej Monze v oboch pretekoch na bodovaných priečkach. Po sobotňajšom 7. mieste (na ktoré sa posunul po penalizácii Maďara Ficzu), vybojoval v nedeľu 6. miesto v dramatických pretekoch plných tvrdých predbiehacích manévrov.

TCR International Series Monza 12 - 14 May 2017

Po štarte zo 6. pozície sa v nedeľu vyhol kolíziám v prvej šikane a po útoku na Taliana Colciaga bol piaty. No v 4. kole ho víťaz prvej jazdy na Monze so svojou Hondou ťukol v prvej šikane, Maťo dostal šmyk a Colciago s Vervischom na Audi sa po skrátení šikany dostali pred neho. A hoci to nebolo fér, pozíciu mu späť nevrátili. Maťo sa tak snažil zo 7. miesta dostať vyššie. Podarilo sa mu to po peknom predbehnutí Oriolu vonkajškom tretej zákruty. No viac ako 6. miesto už nemal čas dosiahnuť.

TCR International Series Monza 12 - 14 May 2017

„Mal som dobrý štart, dal som si pozor na kolízie a hneď som sa posunul o pozíciu vyššie,“ sumarizoval druhé preteky v Monze Maťo Homola. „Dokázal som držať tempo, najmä v prvom sektore som jazdil dobré časy. Druhá a tretia časť okruhu už môjmu autu až tak nesedela, znovu sa prejavila vyššia nedotáčavosť, ale išiel som konkurencieschopné časy. Nechcel som riskovať nejakým neuváženým manévrom stratu pozície. No v ten osudný moment, keď som prišiel o dve miesta, som ani nečakal, že ma Colciago bude chcieť predbiehať. Zrazu som pocítil náraz a auto sa mi stočilo doprava. Šmyk som dobre zachytil, no obaja súperi za mnou strihli šikanu a dostali sa predo mňa. Bolo to podľa mňa už dosť cez čiaru.“

TCR International Series Monza 12 - 14 May 2017

Šéf tímu DG Sport Compétiotion Christian Jupsin bol po pretekoch spokojný, veď Maťo konečne končí na bodovaných pozíciách, ktoré mu bezpochyby patria. Na ten manéver sme sa pozreli a podali protest. A riaditeľstvo pretekov nám dalo za pravdu. Ale všeobecne sme radi, že auto už začína fungovať tak, ako Maťo potrebuje.

TCR International Series Monza 12 - 14 May 2017

Vedenie pretekov uznalo, že Homola prišiel o pozíciu neprávom, no späť mu ju nevrátilo. Colciago dostal trest piatich miest na štarte ďalších pretekov, v ktorých bude štartovať.

V priebežnom hodnotení TCR International Series sa Maťo Homola so ziskom 20 bodov posunul na 14. miesto.

Fotografie zo sezóny 2017: goo.gl/diqaVS

Homola sro
Kart One
Dynamax
Molip
Funtoro
PPA
SR
Motor Partner
Karpatska Perla
Strojspol
Nitraks
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto