Maťo Homola je už v počítačovom simulátore

Premýšľali ste niekedy, ako trávi automobilový pretekár leto? Fyzickou prípravou, jazdením na simulátore, alebo aj cestovaním po Amerike a jazdou na okruhu COTA.

c42293f7-b70b-4a07-abc7-49e8418a7ea1

Začnime najprv počítačovým simulátorom automobilovýh pretekov. Jedným z najlepších, na ktorých trénujú aj pretekári svetového pohára, je RaceRoom Racing Experience. Práve preň vydali vývojári tento mesiac DLC balík, v ktorom sa nachádzajú aj pretekárske špeciály seriálu FIA WTCR. Tým pádom si všetci môžete sadnúť za volant pretekárskeho špeciálu Peugeot 308 TCR, na akom jazdí Maťo Homola v belgickom tíme DG Sport Competition. Spracovanie vozidla je nesmierne detailné, vrátane všetkých nálepiek a model je tak vernou kópiou skutočného auta.

AUTO - WTCR SLOVAKIA 2018

Keďže je Maťo veľkým nadšencom virtuálnych pretekov a pretekových simulátorov, vývojári ho ako jediného jazdca FIA WTCR oslovili, aby im pomohol s prípravou modelov áut WTCR (vrátane vlastného Peugeotu 308 TCR), a pre server Živé.sk povedal: „Pre ešte lepšie priblíženie reality som im povedal, ako presne by sa malo dané auto správať v jednotlivých fázach zákruty a ako sa správa pri danom uhle natočenia volantu. Pretože v reáli má nejako nastavený limit, kedy auto ešte poslúcha a kedy sa jednoducho “utrhne” a celý prejazd zákruty je zlý”.

3ace5d8c-c0d8-433e-a82b-cf614159fa8b

Pretekanie na simulátore nie je jedinou náplňou počas leta. Začiatkom augusta sa vydal za veľkú mláku do Spojených štátov amerických, ktoré sa spoločne so svojim bratom Ondrejom rozhodli precestovať. Ako správny pretekár nevynechal na svojej ceste legendárny okruh Laguna Seca, na ktorom zažil atmosféru pretekov nádherných historických vozidiel, ako McLaren, Porsche, Formula Lola, Ferrari, staré Mustangy a mnohé ďalšie. Toto bol parádny zážitok, no potom prišiel ešte lepší.

ee900808-dc3c-4299-89b9-25216e0600c3

Ten prišiel na ďalšom americkom okruhu – COTA (Circuit Of The Americas) v texaskom Austine. “Dostal som od Audi Sport a okruhu COTA fantastický darček, v podobe 10 kôl za volantom Audi R8 V10. Úžasná kombinácia, ktorú som si náramne užil,” neskrýval po jazde nadšenie Maťo. „Okruh je veľmi rýchly, na naše autá (WTCR) možno až moc, no o to lepšie by sme si zapredbiehali. Páčilo sa mi tu a v kalendári svetového pohára by som ho určite privítal.“

51a41ea1-bbe7-4d14-adb0-6bf9eee38ea9

Putovanie Spojenými štátmi zaviedlo Homolovcov aj na ďalšie krásne miesta, ako napríklad Death Valley, Las Vegas, Miami Beach, či Yosemitský národný park. Viac informácií vo video blogoch Maťa Homolu na facebooku a jeho YouTube kanáli.

AUTO - WTCR SLOVAKIA 2018

„Cesta po Amerike bola neskutočná, strávili sme s Ondrejom parádnych 18 dní. Teraz sa už pomaly začnem pripravovať na Čínske preteky, ktoré sa blížia,” priblížil slovenský pretekár. Koncom septembra, 29. – 30. 9. to bude víkend na okruhu Ningbo International Speedpark a týždeň na to (5. – 7. 10.) sa celý cirkus presúva do Wuhanu. “Všetkých čo najsrdečnejšie pozývam do Číny a ak to nevyjde, tak si zatiaľ poriadne zatrénujte na RaceRoome, možno ma stretnete na slovenskom serveri Onlineracing.eu!” :), dodáva Maťo.

Kalendár svetového pohára FIA WTCR 2018:

08. 4. | Maroko, Circuit Mouley El Hassan
29. 4. | Maďarsko, Hungaroring
12. 5. | Nemecko, Nürburgring Nordschleife
21. 5. | Holandsko, Circuit Zandvoort
24. 6. | Portugalsko, Vila Real
14. 7. | Slovensko, Slovakia Ring
30. 9. | Čína, Ningbo International Circuit
07. 10. | Čína, Wuhan International Circuit
28. 10. | Japonsko, Suzuka Circuit
18. 11. | Macau, Guia Circuit

Fotografie zo sezóny 2018: https://goo.gl/9KhtbJ
Facebook stránka: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.

Hyundai
Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Senec
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto