Mato Homola siedmy v prvých pretekoch WTCR v Japonsku

Výborný výsledok v krajine vychádzajúceho slnka spravil v skorých ranných hodinách slovenský pretekár Maťo Homola, keď sa mu po štarte z 9. miesta podarilo prepracovať na siedme.

AUTO - WTCR SUZUKA - 2018

Nádeje, že Peugeot 308 WTCR belgického tímu DG Sport Competition bude na tejto fungovať priniesol Maťo už vo včerajšom prvom voľnom tréningu, kde dokázal zajazdiť najrýchlejší čas z celého štartovného poľa. “Je to super pocit! Dnes je pred nami ešte dlhý deň, verím, že sa podobné výsledky podarí udržať aj v kvalifikáciach,” povedal po prvom tréningu Maťo.

AUTO - WTCR SUZUKA - 2018

Druhý tréning už nebol pre Maťa taký úspešný, na najrýchlejších jazdcov strácal 2 sekundy, preto ešte spoločne s tímom hľadali to správne nastavenie.

70 HOMOLA Mato, (svk), Peugeot 308 TCR team DG Sport Competition, action during the 2018 FIA WTCR World Touring Car cup of Japan, at Suzuka from october 26 to 28 - Photo Clement Marin / DPPI

Nasledovala kvalifikácia do dnešných pretekov, ktorá už ukázala reálnu rýchlosť jednotlivých jazdcov. Maťo v nej nakoniec zajazdil 10. najrýchlejší čas, so stratou 0,782 sek na najrýchlejšieho, ktorým bol tentokrát jeho tímový kolega. Neskôr nasledovala ďalšia, trojfázová kvalifikácia, v ktorej sa Maťovi, žiaľ, nepodarilo dostať do druhej fázy, keď vo svojom druhom rýchlom kole trafil bariéru z pneumatík vo vnútri zákruty a nedokázal tak zlepšiť svoj čas. Výsledný čas stačil len na 15. miesto, no strata na najrýchlejšieho bola len 0,679 sek, čo dokazuje nesmiernu vyrovnanosť štartovného poľa.

AUTO - WTCR SUZUKA - 2018

Dnešné preteky štartoval Maťo nakoniec z 9. miesta, kvôli penalizáciám viacerých jazdcov za pochybenia vo včerajšej kvalifikácii. Maťo dokázal výborne odštartovať a hneď sa dostal pred Erlachera (Honda), ktorý štartoval na 7. priečke. V tej chvíli sa Maťo pohyboval za Tarquinim (Hyundai), no už na cieľovej rovinke prvého kola sa dostal aj pred neho. Následne boli preteky poznačené dvomi výjazdami neutralizačného vozidla a Maťo ich, hoci sa snažil tlačiť na pred ním jazdiaceho Vernaya (Audi) dokázal dokončiť na výbornom siedmom mieste. “Som veľmi šťastný z tohto výsledku a je to príjemný pocit, byť v TOP 10. Zajtra sú pred nami ďalšie dvoje preteky, škoda tej včerajšej kvalifikácie, keďže budem štartovať až z 15. priečky, no zato by som si mohol dobre zapredbiehať,” dodal po pretekoch Maťo Homola.

Zajtrajšie preteky sú na programe o 2:45 (zimného času) a 4:00 (zimný čas), sledovať ich môžete vo vysielaní stanice Eurosport.

Kalendár svetového pohára FIA WTCR 2018:

08. 4. | Maroko, Circuit Mouley El Hassan
29. 4. | Maďarsko, Hungaroring
12. 5. | Nemecko, Nürburgring Nordschleife
21. 5. | Holandsko, Circuit Zandvoort
24. 6. | Portugalsko, Vila Real
14. 7. | Slovensko, Slovakia Ring
30. 9. | Čína, Ningbo International Circuit
07. 10. | Čína, Wuhan International Circuit
28. 10. | Japonsko, Suzuka Circuit
18. 11. | Macau, Guia Circuit

Fotografie zo sezóny 2018: https://goo.gl/9KhtbJ
Facebook stránka: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com

Hyundai
Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Senec
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto