Náročná sobota pre Maťa Homolu na SLOVAKIA RINGU

Ako prvé boli dnes na programe prvé preteky víkendu, so štartom na pravé poludnie. Belgický tím DG Sport Competition spoločne s Maťom Homolom pripravili zmeny na aute a verili v čo najlepší výsledok. Po diskvalifikácií troch vozidiel Hyundai za nepovolený tlak turba sa Maťova štartová pozícia zlepšila a posunul sa do štvrtého radu, na 8. miesto.

AUTO - WTCR SLOVAKIA 2018

Po relatívne slušnom štarte však prišla tlačenica v prvej a následne aj v tretej zákrute, kde Maťov Pegy (Peugeot 308 TCR) dostal ranu na koleso a došlo k poškodeniu geometrie, po celý zvyšok pretekov mal vytočený volant a auto bolo neskutočne nedotáčavé. Len vďaka Maťovej šikovnosti dokázal auto doviesť do cieľa. “Hneď v prvom kole som dostal veľkú ranu a auto úplne prestalo poslúchať. Nedokázal som absolútne držať tempo s tými predo mnou. Stratil som pár pozícií a nakoniec v poslednom kole ma predbehli traja jazdci, keď som mal problém sa úplne udržať v stope,” povedal po pretekoch sklamaný Maťo Homola.

70 HOMOLA Mato, (svk), Peugeot 308 TCR team DG Sport Competition, action during the 2018 FIA WTCR World Touring Car cup race of Slovakia at Slovakia Ring, from july 13 to 15 - Photo François Flamand / DPPI.

Ďalší bod programu bola už “veľká trojkolová” kvalifikácia. Maťo opäť zvádzal veľké boje so svojim autom, snažil sa meniť jazdný štýl, zmenili pár vecí na aute, no nedokázal nájsť potrebnú rýchlosť a tempo. Umiestnil sa nakoniec až na 20. mieste so stratou 1,264 sekundy na najrýchlejšieho.

70 HOMOLA Mato, (svk), Peugeot 308 TCR team DG Sport Competition, action during the 2018 FIA WTCR World Touring Car cup race of Slovakia at Slovakia Ring, from july 13 to 15 - Photo François Flamand / DPPI.

Štart druhých víkendových pretekov prebiehal už za západu slnka, slovenský pretekár do nich štartoval z 20. priečky, no mal pred sebou jedno voľné miesto, keďže Coronel (Honda Civic Type R TCR) odstúpil a jeho mechanici odtlačili vozidlo zo štartového roštu rovno do boxov. Maťo mal fantastický štart, keď sa mu podarilo predbehnúť až troch jazdcov a do prvej zákruty vošiel na 16. mieste. Následne zviedol niekoľko krásnych súbojov ako s Bjorkom (Hyundai I30 N TCR) tak aj s Giovanardim (Alfa Romeo Gieulietta TCR). Došlo aj k niekoľkým kontaktom, no neskôr ako sa začali opotrebovávať pneumatiky, Maťo začal strácať.

873b6646-9eb5-4e35-921e-47348a87ddda

“Boli to veľmi zábavné preteky, fakt som si dobre zajazdil a zapredbiehal, spravili sme množstvo zmien a s autom som bol výrazne spokojnejší. Dokázal som jazdiť rýchlejšie časy ako môj tímový kolega a neustále som ho sťahoval, no ku koncu už auto fakt nefungovalo tak ako malo aj vďaka opotrebovaným pneumatikám a v poslednom kole som prišiel ešte o 2 miesta. Ale som výrazne spokojnejší,” uzavrel deň Maťo.

AUTO - WTCR SLOVAKIA 2018

Celková bilancia dnešného dňa je 14. a 18. miesto. Zajtra Maťa čakajú ešte jedny preteky, v ktorých bude mať opäť možnosť predbiehať, bude štartovať z 20. miesta.

Program FIA WTCR RACE OF SLOVAKIA

Nedeľa:
11:45 – 12:15 Race 3 (11 kôl, live Eurosport)

Kalendár svetového pohára FIA WTCR 2018:

08. 4. | Maroko, Circuit Mouley El Hassan
29. 4. | Maďarsko, Hungaroring
12. 5. | Nemecko, Nürburgring Nordschleife
21. 5. | Holandsko, Circuit Zandvoort
24. 6. | Portugalsko, Vila Real
14. 7. | Slovensko, Slovakia Ring
30. 9. | Čína, Ningbo International Circuit
07. 10. | Čína, Wuhan International Circuit
28. 10. | Japonsko, Suzuka Circuit
18. 11. | Macau, Guia Circuit

Fotografie zo sezóny 2018: https://goo.gl/9KhtbJ
Facebook stránka: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com/matohomola/

Hyundai
Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Senec
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto