Predposledný pretekársky víkend FIA WTCR v Japonsku

Na okruhu Suzuka International Circuit dnes boli na programe dvoje záverečné preteky víkendu. Pre slovenského diváka boli v relatívne náročnom čase, podľa zimného času prvé štartovali o 3:05 ráno a druhé o 4:30. Kto si však privstal videl veľmi vyrovnané súboje, žiaľ slovenskému pretekárovi Maťovi Homolovi sa v nich bodovať nepodarilo.

AUTO - WTCR SUZUKA - 2018

Do oboch pretekov patrilo Maťovi 15. miesto na štarte. Hneď v prvých pretekoch cítil Maťo veľkú nedotáčavosť a to isté aj jeho tímový kolega. Maťo sa dlhú dobu pohyboval na 14. mieste a zvádzal boje s Monteirom (Honda), ktorý na neho tlačil až natoľko, že po vzájomnom kontakte sa Maťo takmer pretočil a vyletel z trate. To znamenalo prepad v štartovom poli, no Monteiro sa ukázal ako veľký gentleman, keď sa po pretekoch prišiel Maťovi ospravedlniť.

Je to ako s tým mŕtvym a zimníkom, no bolo to sympatické gesto, hoci Maťo preteky dokončil nakoniec za Coronelom (Honda) na 20. mieste.

AUTO - WTCR SUZUKA - 2018

V druhých pretekoch, v ktorých Maťo a jeho tím DG Sport Competition spravili na aute niekoľko zmien to vôbec nešlo podľa predstáv. Hneď po štarte Maťo začal strácať a v prvom kole prišiel o tri priečky. V predposlednom kole cítil Maťo veľkú šancu, keď pred ním jazdiaci pretekári zvádzali veľké boje, a rozstrelili aj bariéru z pneumatík a došlo k veľkej mele. Maťo aj dal aj dostal veľké rany, čo výrazne poškodilo Maťovu geometriu. K tomu prispelo aj poškodené koleso, ktoré udržalo tlak len zázrakom.

AUTO - WTCR SUZUKA - 2018

“Dnešok bol opäť náročný. Zo zvláštneho dôvodu som mal pocit, že mi niekto včera vymenil auto a úplne sa inak dnes chovalo. Prichádzal som o miesta akoby som parkoval. V každom prípade dobrá lekcia, posledné dve kolá boli doslova na srdce a dúfal som, že sa vôbec dostanem do cieľa. Keď vám celé auto vibruje ako zbíjačka, pri jazde máte volant o 45 stupňov otočený doľava a máte prejsť zákrutu v rýchlosti cez 200 km/h, nebolo mi všetko jedno. Keď som potom v cieli zbadal moje predné koleso, som rád, že som preteky vôbec dokončil a to dokonca na 15. mieste,” povedal po pretekoch Maťo.

Pred nami je už len záverečný víkend seriálu svetového pohára FIA WTCR. Celá kolotoč sa presúva do Macau, na jeden z najnáročnejších mestských okruhov. Preteky sa začínajú už 15. 11.

Kalendár svetového pohára FIA WTCR 2018:

08. 4. | Maroko, Circuit Mouley El Hassan
29. 4. | Maďarsko, Hungaroring
12. 5. | Nemecko, Nürburgring Nordschleife
21. 5. | Holandsko, Circuit Zandvoort
24. 6. | Portugalsko, Vila Real
14. 7. | Slovensko, Slovakia Ring
30. 9. | Čína, Ningbo International Circuit
07. 10. | Čína, Wuhan International Circuit
28. 10. | Japonsko, Suzuka Circuit
18. 11. | Macau, Guia Circuit

Fotografie zo sezóny 2018: https://goo.gl/9KhtbJ
Facebook stránka: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com

Hyundai
Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Senec
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto