Úspešný začiatok pretekárskych dní na Nurburgringu

Nürburgring – Nordschelife, alebo inak prezývaný aj “Zelené peklo” je miestom konania ďalšieho pretekárskeho víkendu WTCR, v poradí tretieho, ktorý nie je celkom víkend, keďže sa jazdí od štvrtka do soboty. Nurburgring je známy tým, že je tu častokrát veľmi premenlivé počasie a inak to nebolo počas dnešného dňa, kedy sa tesne pred štartom prvého tréningu rozpršalo a všetci jazdci odštartovali do prvého tréningu na mokrých pneumatikách.

unnamed (8)

Veľmi dôležité je povedať, že vozidlá Peugeot 308 TCR belgického tímu DG Sport Competition prešli prehodnotením Balance of performance a do tohto víkendu nastupujú s váhou o 60 kg menšou a takisto majú možnosť ísť o 10 mm nižšie na svetlej výške. To je výborná správa a okamžite sa toto rozhodnutie ukázalo ako správne.

unnamed (9)

V prvom tréningu došiel žiaľ slovenský jazdec o predný spojler pod nárazníkom, kedy mu obrovský nápor vzduchu pri maximálnej rýchlosti, spojler odtrhol a Maťo musel zájsť do boxov. Tím ho okamžite vymenil, no poškodené úchyty znamenali to, že sa spojler na trati opäť uvoľnil a Maťo už musel dojazdiť aj prvý, aj druhý tréning bez neho.

unnamed (10)

“Bolo to skutočne dramatické, idem plný plyn po najdlhšej rovinke a v bode, kde je najväčšie preťaženie a ide sa prudko dole a zrazu hore som zacítil obrovskú ranu a odvtedy len buchot. Zašiel so do boxov tím ho vymenil, no v ďalšom kole sa to opäť opakovalo,” povedal po prvom tréningu jazdec tímu DG Sport Competition. Už sa mu nepodarilo zajazdiť žiadny dobrý čas a skončil na zadných pozíciách.

unnamed (12)

Druhý voľný tréning však bol v znamení úplne iných výsledkov, Peugeoty sa v jeden moment pohybovali aj na prvých priečkach, kedy bol Maťov tímový kolega chvíľu na 1. a Maťo na treťom mieste. V konečnom hodnotení druhého tréningu skončil Maťo na 6. mieste a bol právom veľmi spokojný: “Je to úžasné, že na trati, ktorú poznám len z hier a simulátora dokážem bojovať a držať krok s tými najrýchlejšími. Išli sme na mokrej trati, nestihol som si síce poriadne “osahať“ súchú stopu, no z výsledku mám veľkú radosť,“ povedal po vystúpení z auta Maťo.

unnamed (11)

Po pár hodinách si Maťo Homola opäť sadol do auta a vyštartoval na trať do kvalifikácie, v ktorej sa mu podarilo zajazdiť 14. najrýchlejší čas. “Je to parádny výsledok. Vzhľadom na to, že sme strácali na Hungaroringu viac ako 2,5 sekundy na 5 km dlhom kole a tu sme na 25 km len 5,7 sekundy za najrýchlejším, mám ohromnú radosť! Táto trať je neskutočná. Keď som hovoril, že vždy idem na 100%, tak tu som šiel na 110%! Asi sa mi nestalo, že by som z auta vystúpil tak “vyklepaný” ako tu,” uzavrel po kvalifikácii Maťo.

unnamed (6)

Po penalizáciách, ktoré rozdali športoví komisári dvom jazdcom sa Maťo posunul o priečku dopredu a štartoval z 13. miesta. Po kolíziách v 2. zákrute si priečku ešte udržal, no jeho auto, žiaľ, strácalo na rovinkách a tak sa nakoniec umiestnil na 14. mieste. “Toto umiestnenie možno neznie najlepšie, ale som zaň veľmi šťastný! Auto fungovalo v zákrutách výborne, skutočne som tlačil čo to dalo, no na rovinkách mi dokázali ostatní jazdci ujsť a bezproblémovo ma predbehnúť, hoci som šiel na obmedzovači,” povedal po pretekoch Maťo. Zajtra ho čaká kvalifikácia a v sobotu dvoje preteky, ktoré budú vysielané naživo na stanici Eurosport.

Program FIA WTCR RACE OF GERMANY

Štvrtok:
11:30 – 12:10 Free Practice 1
12:30 – 13:10 Free Practice 2
15:30 – 16:10 Qualifying (live stream facebook.com/WorldTouringCarCup)
19:45 – 20:20 Race 1 (3 kolá, live stream facebook.com/WorldTouringCarCup)

Piatok:
17:35 – 18:15 Qualifying 2 (live Eurosport 2)

Sobota:
11:00 – 11:35 Race 2 (3 kolá, live Eurosport)
12:20 – 12:55 Race 3 (3 kolá, live Eurosport)
Časy sú uvedené v CET.​

 

Kalendár svetového pohára FIA WTCR 2018:

08. 4. | Maroko, Circuit Mouley El Hassan
29. 4. | Maďarsko, Hungaroring
12. 5. | Nemecko, Nürburgring Nordschleife
21. 5. | Holandsko, Circuit Zandvoort
24. 6. | Portugalsko, Vila Real
05. 8. | Argentína, Autódromo Termas de Río Hondo,
30. 9. | Čína, Ningbo International Circuit
07. 10. | Čína, Wuhan International Circuit
28. 10. | Japonsko, Suzuka Circuit
18. 11. | Macau, Guia Circuit

Fotografie zo sezóny 2018: https://goo.gl/9KhtbJ
Facebook stránka: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com/matohomola/

Hyundai
Homola sro
Kart One
Molip
Funtoro
PPA
SR
Senec
Automagaizin
Fun Radio
Auto Sport Foto