AKTUALIZÁCIA: Po penalizácii dvoch pretekárov sa posúva Maťo Homola na šieste miesto!

AKTUALIZÁCIA: Po prehodnotení incidentu, ku ktorému došlo počas pretekov v Oscherslebene, bol francúzsky pretekár Panciatici penalizovaný za kontakt s J. Bäckman, dostal 30 trestných sekúnd. Trest sa nevyhol ani Maťovmu tímovému kolegovi, A. Bäckmanovi, ktorý bol diskvalifikovaný za vozidlo nespĺňajúce predpisy, čo posúva Maťa Homolu na šieste miesto! To znamená, že v celkovom hodnotení získava slovenský pretekár viac bodov a posúva sa na priebežné tretie miesto šampionátu.

Maťo Homola napriek nie veľmi vydarenej kvalifikácii obsadil v prvých pretekoch víkendu 8. miesto, na ktoré sa prepracoval z 13. priečky na štarte.

Pretekársky víkend v nemeckom Oscherslebene odštartoval už včera dvomi voľnými tréningami. V prvom z nich jazdil Maťo len na starých pneumatikách, hľadal to správne nastavenie a po dvoch rokoch si pripomínal trať. Množstvo pretekárov obulo už nové pneumatiky, čo znamenalo, že Maťov výkon stačil len na 20. najlepší čas. V druhom voľnom tréningu, ktorý bol dvakrát prerušený červenými vlajkami už Maťove výkony stačili na 8. miesto, čo prinieslo potrebnú dávku optimizmu pred sobotňajšou kvalifikáciou.

Do kvalifikácie spravil tím niekoľko malých zmien na geometrii, čo sa neskôr ukázalo ako nie príliš šťastné. Maťo doslova „žmýkal“ auto ako sa len dalo, no bojoval s nedotáčavosťou a nebol schopný zajazdiť lepší ako 13. čas, čiže sa nedostal ani do druhej časti kvalifikácie. Výsledná pozícia znamená rovnaké štartové miesto do oboch pretekov.

Preteky štartovali o 13:40 a hoci to na okruhu Motorsport Arena Oschersleben vyzeralo na dážď, obloha sa roztiahla a preteky nakoniec boli suché. Maťovi sa podarilo trocha „zaspať“ štart a hneď sa pre neho natlačilo 6 jazdcov. Toto však nakoniec nebola vôbec zlá situácia, keďže pred ním došlo k veľkému počtu kontaktov, z ktorých dokázal benefitovať. Pri poslednom predbiehacom manévri dostal Maťo veľkú ranu na pravé zadné koleso, ktoré bolo úplne vytočené smerom von, no napriek tomu dokázal dojazdiť preteky.

„Bola to slušná rana, práve keď som predbiehal jedného z jazdcov a dostával sa na 8. miesto. Moja geometria bola úplne v ťahu, po rovine sa auto krútilo, zato do ľavých zákrut sa šlo výborne. Som rád, že som preteky dokončil a získal slušnú porciu bodov,“ povedal Maťo po napínavých pretekoch.

Zajtrajšie 10. kolo pretekov seriálu TCR Europe môžete sledovať naživo na obrazovkách Dvojky RTVS a opäť vás nimi budú sprevádzať slovenskí komentátori Ján Žgravčák a Michal Cimbalík. Po pretekoch Formule 1 ich uvidíte aj na obrazovkách stanice Sport 1. Tie najdôležitejšie udalosti a pretekársky život môžete sledovať tiež na Maťových sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Program pretekov TCR Europe Motorsport Arena Oschersleben:

Piatok, 2.8.2019
13:30 – 14:00 Free Practice 1 (30 min) naživo na http://www.tcr-series.tv
16:10 – 16:40 Free Practice 2 (30 min) naživo na http://www.tcr-series.tv

Sobota, 3.8.2019
09:50 – 10:25 Qualifying 1 a 2 naživo na http://www.tcr-series.tv
13:40 – 14:05 Race 1 (23 min + 1 kolo) naživo www.rtvs.sk

Nedeľa, 4.8.2019
13:30 – 13:55 Race 2 (23 min + 1 kolo) naživo Dvojka RTVS

Kalendár TCR EUROPE 2019
27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com/matohomola

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj