Druhé preteky v Barcelone už boli pre Maťa Homolu bez bodov

Do nedeľňajších pretekov seriálu TCR Europe štartoval Maťo Homola z 22. miesta, hoci dokázal predbehnúť veľa jazdcov, na bodované priečky sa, žiaľ, tesne nedostal.

Po výbornom štarte z 22. miesta sa slovenský pretekár prepracoval už v prvom kole na 18. miesto, v druhom sa dokonca posunul na priečku č. 17, no preteky boli vzápätí zneutralizované safety carom kvôli nehode iných jazdcov.

Z trate zišiel až vo štvrtom kole, Maťo si po reštarte držal pozíciu a takmer sa dostal v poslednej šikane pred ďalšieho z jazdcov, no tento súboj mu nevyšiel. V 6. kole Maťa vytlačil z trate Morbidelli, čo znamenalo výlet mimo trať a prepad až na 21. miesto.

Maťo po celý čas zvádzal krásne súboje, podarilo sa mu opäť sa pretlačiť dopredu, no preteky nakoniec po množstve kontaktov dokončil na 16. mieste, čiže body mu veľmi tesne unikli.

V celkovom hodnotení seriálu TCR Europe sa Maťo Homola posunul na 8. miesto, no v hre je stále veľká porcia bodov a tiež šanca skončiť šampionát na „bedni“.

„Dá sa povedať, že som po víkende sklamaný, skrátka kvalifikácia mi nevyšla a keď štartujete až v tretej desiatke štartového poľa, je veľmi ťažké ísť vpred a brať veľké body. Je tu ešte víkend v Monze a 85 bodov, ktoré sa budú rozdeľovať. Mám o čo bojovať, chcem byť čo najvyššie!“, povedal na záver víkendu Maťo Homola.

Záverečný víkend seriálu TCR Europe nás čaká 12.-13. októbra na legendárnej trati Monza.

Tie najdôležitejšie udalosti a pretekársky život môžete sledovať tiež na Maťových sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Kalendár TCR EUROPE 2019
27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Fotografie sezóna 2019: https://goo.gl/Rjm5VV
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj