Maťo Homola ako reprezentant Slovenska na FIA Motorsport Games 2019 Rome už tento víkend

Najbližší víkend si nechcete nechať ujsť. Jeden z najúspešnejších slovenských automobilových pretekárov súčasnosti, Maťo Homola, bude už od piatka bojovať na jedinečnom sviatku motoršportu – „olympijských“ hrách FIA Motorsport Games 2019 Rome.

Tento jedinečný počin nemá vo svete obdobu a nielen pre jazdcov, ale aj pre fanúšikov je to historická udalosť. Súťaže budú prebiehať vo viacerých kategóriách – GT Cup, Touring Car Cup, Formula 4 Cup, Drifting Cup, Karting Slalom Cup, Digital Cup. A Slovensko bude mať svoje želiezko v ohni! Maťo Homola, ktorý tento rok pretekal v seriáli TCR Europe bude reprezentovať svoju krajinu vo svojej triede, teda TCR za volantom Hyundai i30 N TCR talianskeho tímu BRC Racing Team, ktorý pripravuje aj 4 vozidlá v seriáli FIA WTCR.

Prví traja ocenení nebudú získavať poháre, ale medaile, podobne ako v atletike. Ďalší z rozdielov je to, že jednotliví reprezentanti nejazdia za tím, ale za svoju krajinu a v tomto duchu sa nesie aj výzor auta, či pretekárskych kombinéz.

Ako na správnych olympijských hrách aj tu čaká na divákov otvárací ceremoniál, ktorý sa bude konať v blízkosti slávneho kolosea v Ríme. Na divákov čaká aj jazda vozidiel rôznych kategórií cez toto historické mesto a Maťo bol zvolený ako jeden z účastníkov prehliadky.

Maťo ako jediný reprezentant Slovenska v kategórii TCR bude súperiť so svetovými jazdcami, ktorí jazdia aj vo FIA WTCR, či TCR Europe, alebo ďalších regionálnych pohároch TCR. Maťo si od spolupráce s BRC Racing Team sľubuje veľa: „Je to úžasná príležitosť, na ktorú sa veľmi teším. Na okruhu Vallelunga som ešte nebol, no tím BRC mi veľmi pomáha svojimi skúsenosťami a vedomosťami, ktoré aj o tomto talianskom okruhu má. Trať je veľmi rýchla, verím, že by mi mohla vyhovovať,“ hovorí Maťo a dodáva: „Veľmi sa teším aj na otvárací ceremoniál, bude to určite výnimočné a spravím všetko pre to, aby som domov doniesol tú najkrajšiu medailu.“

Pretekársky formát víkendu v podstate poznáte zo seriálu TCR Europe – v piatok sú na programe dva tréningy a v sobotu môžete sledovať kvalifikáciu a prvé preteky. V sobotu však prichádza rozdiel, na programe sú dve kvalifikácie – prvá určí poradie do prvých pretekov a tá druhá do druhých. Oboje budú mať 30 minút. Hneď po obede prídu aj prvé preteky víkendu. Tieto budú mať 25 minút + jedno kolo a body v nich bude môcť získať 10 pretekárov. Bodov bude o niečo menej ako v pretekoch č. 2, ktoré sú na programe v nedeľu. Tie majú až 30 min. + 1 kolo a body získa až 15 pretekárov. Víťazom kategórie Motorsport Games Touring Car Cup sa stane ten, kto v konečnom súčte získa najviac bodov.

Všetko dianie na FIA Motorsport Games môžete sledovať na webe https://www.fiamotorsportgames.com/watch-live, alebo na facebooku www.facebook.com/fiamotorsportgames.

Tie najdôležitejšie udalosti a pretekársky život Maťa Homolu môžete sledovať tiež na Maťových sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Program pretekov:
Piatok, 1.11.2019
12:25 – 12:55 Free Practice 1 (30 min)
14:35 – 15:05 Free Practice 2 (30 min)

Sobota, 2.11.2019
08:30 – 09:00 Qualifying 1 (30 min)
10:45 – 11:15 Qualifying 2 (30 min)
13:15 – 13:45 Race 1 (25 min + 1 kolo)

Nedeľa, 3.11.2019
13:20 – 13:55 Race 2 (30 min + 1 kolo)

Fotografie sezóna 2019: https://goo.gl/Rjm5VV
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj