Maťo Homola druhé preteky v Oscherslebene nedokončil

Slovenský automobilový pretekár, Maťo Homola, živil v sebe nádeje na úspešný bodový zisk po vydarených včerajších pretekoch, kde obsadil šieste miesto. Po kontakte s jedným pretekárom však došlo k poruche jeho auta a preteky nedokončil.

Maťo Homola mal za sebou výborný štart a ešte v prvom kole sa posunul o jedno miesto dopredu. Hneď v druhom kole prišli prvé kontakty s Filippim, ktorý agresívne predbehol Maťa v druhej zákrute a vytlačil ho mimo ideálnu stopu. Maťo tak prišiel o svoje miesto a pokračoval na 13. priečke.

Vo štvrtom kole sa po drobnej jazdeckej chybe pred Maťa tlačil Potty, pričom došlo ku kontaktu medzi ním a Maťom. Potty sa pretočil a po tomto kontakte došlo k poruche Maťovho auta, kedy mu zhasla kompletne celá prístrojová doska a po pár sekundách aj motor. Maťo sa len na zotrvačnosť dostal na začiatok boxovej uličky a z pretekov musel odstúpiť, auto nebolo možné opäť naštartovať.

“Hnevá ma to. Nielen, že som preteky nedokončil, ale ešte som aj dostal trest, za kontakt s Pottym. Nepríde mi to fér, Potty mi nenechal miesto a natlačil sa na mňa, po čom sa pretočil. Ja mám za to trest 5 miest na štarte najbližších pretekov,” povedal po pretekoch rozhorčný Maťo Homola.

Napriek tomu sa však v priebežnom hodnotení šampionátu drží na 4. mieste, s minimálnym bodovým rozdielom od dvoch jazdcov pred sebou. Najbližšie preteky čakajú na Maťa už 21.-22.9. španielskom okruhu Circuit de Barcelona Catalunya. Nezabudnite jeho pretekársky aj nepretekársky život sledovat na sociálnych sieťach, Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Kalendár TCR EUROPE 2019
27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Fotografie sezóna 2019: https://goo.gl/Rjm5VV
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj