Po náročných súbojoch obsadil Maťo Homola 14. miesto v druhých pretekoch víkendu

Slovenský pretekár Maťo Homola dnes nezopakoval včerajší perfektný výsledok, kedy sa predral zo 17. až na výborné 5. miesto. Dnes to boli preteky plné kontaktov, v ktorých Maťovi chýbalo potrebné šťastie, aby sa vyhol kontaktom a cieľovú čiaru tak preťal na 14. mieste.

Po vydarenom štarte sa opäť začal Maťo tlačiť dopredu a už prvé kolo končil na 15. mieste. V štvrtom kole bol dokonca dvanásty a snažil sa ísť ďalej vpred, no hneď v nasledujúcom kole došlo v prvej šikane ku kontaktu s Panciaticcim (Hyundai i30 N TCR), ktorý poškodil Maťovu prednú nápravu, čo sa výrazne podpísalo na správaní auta.

„Bola to dosť silná rana, po ktorej som mal poriadne vytočený volanat. Rýchlosť bola, ale auto už v zákrutách nefungovalo ako malo a prepadol som sa na 16. miesto,“ povedal po pretekoch Maťo. Ku koncu pretekov dokázal ešte získať dve priečky a záverečné preteky sezóny tak dokončil na 14. mieste.

„Bola to zaujímavá sezóna, ktorá mala aj svoje plusy aj svoje mínusy. Dokázal som zvíťaziť v jedných pretekoch, pobrať dobré body, no v celkovom hodnotení šampionátu mi patrí až 8. miesto, čo ma mrzí. Viem, že mám naviac, niekedy je to aj o šťastí, ale taký je skrátka motoršport,“ hodnotí Maťo Homola.

Sezóna seriálu TCR Europe je síce na konci, ale Maťo má ešte jedno prekvapenie: „Vyzerá to tak, že sa mi podarí štartovať na FIA Motorsport Games, ktoré budú akýmisi olympijskými motoršportovými hrami, čo ma veľmi teší. Za Slovensko tam budem jediný účastník v kategórií TCR, viac detailov odhalíme čoskoro!“ hovorí Maťo a dodáva: „Chceme sa poďakovať za nesmiernu podporu nielen sponzorom a fanúšikom, ale aj celému realizačnému tímu a hlavne rodine.“

Kalendár TCR EUROPE 2019
27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Fotografie sezóna 2019: https://goo.gl/Rjm5VV
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj