Pokazená kvalifikácia zmarila Maťovi nádej na veľký bodový zisk v Barcelone

Slovenský automobilový pretekár, Maťo Homola, začal pretekársky víkend sľubnými výsledkami z druhého voľného tréningu, no upršaná kvalifikácia priniesla neuspokojivý výsledok – až 22. miesto. Chuť si Maťo následne vylepšil 5 bodmi za 13. miesto v pretekoch.

Pretekársky víkend seriálu TCR Europe štandardne začína už v piatok, kedy sa jazdia dva voľné tréningy. V prvom z nich Maťo hlavne spoznával trať a snažil sa nachádzať tú správnu stopu, či presné brzdné body. Spomedzi 33 pretekárov obsadil 14. miesto, no vedel, že má na viac.

To presne ukázal v druhom voľnom tréningu, keď po analýze dát a miernych zmenách vo svojom štýle dokázal obsadiť 8. priečku, ktorá nám dávala veľké nádeje na dobré umiestnenie v kvalifikácii, hoci Maťo si so sebou nesie z ostatných pretekov trest +5 miest na štarte za kontakt s druhým jazdcom.

Sobotné ráno prišla na okruh Circuit de Barcelona Catalunya neskutočná prietrž mračien, kvalifikácia formulových pretekov musela byť dokonca zrušená. Neovplyvnilo to však seriál TCR Europe, ktorý kvalifikáciu odštartoval načas. Trať bola poriadne mokrá, no pomaly osychala a Maťo sa nevedel s ňou na 100% zžiť a jeho výsledok bol dobrý len na 22. miesto. Z tejto priečky bude Maťo štartovať do druhých, zajtrajších pretekov, do tých dnešných pretekov mal z dôvodu spomínaného trestu štartovať až z 27. pozície.

To sa však zmenilo a z dôvodu trestov pre dvoch jazdcov sa Maťo na štarte posunul na 25. miesto. Trať medzičasom obschla a preteky mohli pretekári odštartovať na suchých pneumatikách.

Hneď v prvej zákrute došlo k niekoľkým kontaktom a na trať bolo povolané neutralizačné vozidlo. To sa zdržalo až tri kolá, počas ktorých Maťo jazdil na 23. priečke. Neskôr sa mu podarilo zviesť krásne súboje s viacerými jazdcami a preteky dokončil, vzhľadom na štartovú pozíciu, na výbornom bodovanom 13. mieste.

Zajtra sú na programe dňa druhé preteky víkendu a Maťo má jednoznačný cieľ: „Dnešok ma aj sklamal, aj potešil. Mal som na viac, kvalifikácia jednoducho nevyšla. Preteky však boli super, mal som dobrú rýchlosť a výborne som si zapretekal a zobral pár bodov. O to viac ma však potom mrzí ta kvalda,“ povedal po pretekoch Maťo.

Druhé preteky víkendu môžete sledovať na obrazovkách Dvojky a opäť vás nimi budú sprevádzať slovenskí komentátori Ján Žgravčák a Michal Cimbalík. Preteky TCR Europe vysiela aj televízia Sport 1. Tie najdôležitejšie udalosti a pretekársky život môžete sledovať tiež na Maťových sociálnych sieťach – Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Program pretekov:
Nedeľa, 22.9.2019
12:30 – 13:00 Race 2 (23 min + 1 kolo) naživo Dvojka RTVS

Kalendár TCR EUROPE 2019
27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Fotografie sezóna 2019: https://goo.gl/Rjm5VV
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj