Zo 17. na 5. miesto! Maťo Homola predviedol v prvých pretekoch parádnu stíhaciu jazdu

Maťo Homola dokázal zajazdiť neskutočný výsledok v prvých pretekoch víkendu v talianskej Monze, keď sa prepracoval zo 17. miesta na štarte na parádnu piatu priečku.

Maťo dokázal svoju rýchlosť ukázať ešte počas prvých tréningov, ktoré boli na tejto legendárnej trati na programe v piatok. V tom prvom bol čas slovenského pretekára najrýchlejší zo všetkých 33 jazdcov, ktorí do neho štartovali.

V druhom tréningu dokázali zrýchliť aj ďalší jazdci, takže Maťov najlepší čas stačil len na 6. najlepší čas, no priniesol očakávania do kvalifikácie, ktorá mala svoj štart dnes doobeda.

Auto však nefungovalo tak, ako vo včerajších tréningoch. „Je to zvláštne, včera nás bolo v prvej desiatke v druhom tréningu šesť, dnes sa v Q2 v prvej desiatke umiestnil len jeden Hyundai. Ja sám som síce spravil pár chybičiek, no môj čas ani náhodou nebol taký, ako včera,“ povedal po kvalifikácii Maťo. Jeho výsledok stačil len na 18. miesto, z ktorého bude štartovať do druhých pretekov, do prvých pôjde zo 17. miesta, kvôli penalizácii jedného z jazdcov pred ním, ktorý kvôli výmene motora bude štartovať z posledného miesta.

Prvé preteky víkendu videli Maťov perfektný štart a okamžitý postup vpred, keď už do druhého kola vchádzal na 10. mieste. Následne zviedol niekoľko parádnych súbojov, niektorí z jazdcov vypadli po kontaktoch a tak už v 10. kole Maťo okupoval 6. miesto a pripravoval sa na súboj s Lloydom (Honda Civic Type R FK7 TCR). V zákrute Lesmo 2 mu to tam dokázal poslať a dostal sa na 5. miesto. Na tejto pozícii už preteky dojazdil, hoci ešte musel odolať útoku Magnusa (Audi RS3 LMS), ktorý však dokázal úspešne odraziť.

„Boli to parádne preteky, poriadne som si zapredbiehal, auto tentokrát už fungovalo výborne,“ neskrýval nadšenie po pretekoch Maťo a dodáva: „Zobral som výborné body, uvidíme, ako to dopadne zajtra!“

Zajtrajšie preteky môžete sledovať naživo na Dvojke RTVS a na Sport 2, začínajú o 11:35.

Program pretekov:
Nedeľa, 13.10.2019
11:35 – 12:05 Race 2 (23 min + 1 kolo) naživo Dvojka RTVS

Kalendár TCR EUROPE 2019
27.-28.04. HUNGARORING, Maďarsko
25.-26.05. HOCKENHEIMRING, Nemecko
08.-09.06. CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, Belgicko
13.-14.07. RED BULL RING, Rakúsko
03.-04.08. MOTORSPORT ARENA OSCHERSLEBEN, Nemecko
21.-22.09. CIRCUIT DE BARCELONA CATALUNYA, Španielsko
12.-13.10. AUTODROMO DI MONZA, Taliansko

Fotografie sezóna 2019: https://goo.gl/Rjm5VV
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj