Druhé preteky v Zolderi a Maťo Homola na 8. mieste

Dnešný deň bol o niečo náročnejší ako včera, Maťo vďaka obrátenému poradiu na štarte druhých pretekov šiel až z 9. miesta. Po výbornom štarte sa na moment ocitol dokonca na šiestej priečke, no táto trať autám Hyundai až tak nesvedčala.

Vo včerajších prvých pretekoch víkendu šiel Maťo po fantastickej kvalifikácii z druhého miesta, niekoľko zákrut bol dokonca prvý, no preteky nakoniec dokončil na výbornom treťom mieste. Dnes sa poradie na štarte otáčalo, Maťo tak štartoval až z piateho radu.

„Štart do pretekov som mal fakt dobrý, no oproti Danimu (tímovému kolegovi) som mal o 30 kg viac a od takého štvrtého kola to už bolo riadne cítiť – strácal som výrazne v zákrutách a tiež na výjazdoch. Odvtedy začal môj defenzívny boj a jazda typu „štupeľ“, povedal Maťo po pretekoch.

Hneď po štarte Maťo jazdil na 6. mieste, no už v treťom kole ho predbehol včerajší víťaz, Baert. Následne mal čo robiť a až do 12. kola sa bránil ďalším trom jazdcom, ktorí na neho tlačili. Pred neho sa však dostal len Oriola, vďaka čomu Maťo dojazdil druhé preteky víkendu TCR Europe na ôsmom mieste.

„V poslednom kole sa predo mňa ešte snažil dostať jeden jazdec, no pri nájazde do zákruty do mňa jednoducho zabočil, vďaka čomu vyletel mimo trať. Teším sa z bodov, teším sa zo včerajšieho pódia a teším sa z toho, že som ukázal svoju rýchlosť. V Monze o 2 týždne dostanem asi pár kg navyše, ako daň za môj úspech tu, no nevadí, bojujeme ďalej!“, uzatvára víkend Maťo.

Maťo sa v priebežnom hodnotení seriálu posunul na 8. miesto so ziskom 76 bodov.

Kalendár TCR Europe 2020:
21. – 23. august PAUL RICARD (Francúzsko)
11. – 13. september ZOLDER (Belgicko)
25. – 27. september MONZA (Taliansko)
09. – 11. október BARCELONA (Španielsko)
22. – 24. október SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
06. – 08. november JARAMA (Španielsko)

Fotografie pretekárskeho auta: https://drive.google.com/open?id=1RrbU_x4cIhGWmsI6axtgWhE_qS1ptQ3I
Fotografie sezóna 2020 TCR Europe: http://bit.ly/homola_2020
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com
Twitch: www.twitch.com/matohomola

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj