Maťo Homola dvanásty v druhých pretekoch vo Francúzsku

Včerajší pozitívny výsledok sa žiaľ dnes neopakoval. V ťažkých pretekoch obsadil slovenský pretekár 12. miesto. V celkovom hodnotení šampionátu TCR Europe sa pohybuje na 9. mieste.

Vo včerajších pretekoch obsadil Maťo Homola fantastické ôsme miesto. Toto sa mu podarilo aj napriek tomu, že po neférovom treste po kvalifikácii, plus 5 miest na štarte, do pretekov štartoval až zo 17. miesta. Prebojoval sa vpred a zviedol niekoľko súbojov, no pomohli mu aj kontakty pred ním.

Druhé preteky štartovali na francúzskom okruhu Paul Ricard krátko pred 12:30. Maťo Homola nemal dobrý štart a hneď sa prepadol až na 17. miesto. „Ten štart mi vôbec nevyšiel. Auto hrozne „hrabalo“ a stratil som niekoľko miest,“ skonštatoval Maťo.

Neskôr zviedol niekoľko súbojov a podarilo sa mu dostať až na 12. miesto, no ku koncu mu začali odchádzať pneumatiky a nedokázal odraziť útok Oriolu, ktorý ho pár kôl pred cieľom obehol. „Fakt som mal pocit, že mi exploduje zadná pneumatika, bol to neskutočný buchot,“ dodáva.

Maťo doviezol svoj Hyundai i30 N TCR do cieľa na 13. mieste, no ešte počas pretekov dostal J. Briché penalizáciu +5s za nedodržiavanie limitov trate, čo posunulo Maťa vo finálnom hodnotení na 12. miesto.

„Nebol to víkend podľa mojich predstáv, ale mám nejaké body doma a som v TOP 10. Je to pre mňa dôležité a do Zolderu (Belgicko) idem s odhodlaním víťaziť. Máme pred sebou ešte s tímom dlhú cestu počas tejto sezóny, ideme do toho naplno!“ uzatvára Maťo francúzsky víkend.

Kalendár TCR Europe 2020:
21. – 23. august PAUL RICARD (Francúzsko)
11. – 13. september ZOLDER (Belgicko)
25. – 27. september MONZA (Taliansko)
09. – 11. október BARCELONA (Španielsko)
22. – 24. október SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
06. – 08. november JARAMA (Španielsko)

Fotografie pretekárskeho auta: https://drive.google.com/open?id=1RrbU_x4cIhGWmsI6axtgWhE_qS1ptQ3I
Fotografie sezóna 2019 TCR Europe: https://goo.gl/Rjm5VV
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com
Twitch: www.twitch.com/matohomola

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj