Maťo Homola prichádza do legendárnej Monzy

Už tento víkend pokračuje európsky šampionát cestovných vozidiel TCR Europe 2020 v talianskej Monze. Maťo Homola povzbudený pódiovým umiestnením v Zolderi očakáva náročné preteky, aj kvôli znevýhodneniu jeho vozidla.

Presne tak. Keď hovoríme o znevýhodnení, došlo k nevysvetliteľnému kroku, kedy pred sezónou znížený výkon vozidiel Hyundai i30 N TCR na 95% bol pred týmto víkendom zvýšený na 97,5 %, ale len pre vozidlá jazdiace šampionát WTCR. V ostatných šampionátoch TCR naprieč svetom ostáva na 95%, čo je nevysvetliteľné a značku jasne znevýhodňuje pred ostatnými výrobcami. Veľmi zaujímavá je aj predpoveď počasia, ktorá nás počas nadchádzajúceho víkendu v Monze čaká. Meteorológovia a internety hlásia obrovské množstvá zrážok, no zatiaľ len na dnes, víkend by mal byť veľmi teplý. Ale toto všetko sa ešte môže zmeniť.

“Monzu mám veľmi rád, je to okruh ktorý neskutočne dýcha históriou. V súčasnom nastavení nášmu autu až tak nevyhovuje, nakoľko na dlhých rovinkách kvôli zníženému výkonu trochu strácame,” hovorí Maťo Homola pred víkendom a dodáva: “Aby som nevyplakával, s Monzou máme s tímom BRC výborné skúsenosti, pred sezónou sme tu testovali a dosiahli sme dobré výsledky.”

Maťo musí spraviť všetko pre to, aby sa čo najlepšie umiestnil, keďže aktuálne sa pohybuje na 8. priečke v priebežnom hodnotení šampionátu a hoci je dosť veľké množstvo bodov ešte v hre, rozdiel od 1. miesta sa trocha zväčšil. “Pred nami sú ešte štyri víkendy, teda 8 pretekov a 4 kvalifikácie. Je to dosť bodov, ale nie je priestor na omyly. Verím, že patrím na vrchol a tento víkend opäť idem odovzdať maximum,” uzatvára Maťo pred víkendom

Pretekársky víkend začína už v piatok voľnými tréningami a v sobotu je na programe kvalifikácia a prvé preteky. Tie budete môcť sledovať aj naživo prostredníctvom Facebooku TCR Europe a na www.tcr-series.tv.

Kalendár TCR Europe 2020:
21. – 23. august PAUL RICARD (Francúzsko)
11. – 13. september ZOLDER (Belgicko)
25. – 27. september MONZA (Taliansko)
09. – 11. október BARCELONA (Španielsko)
22. – 24. október SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
06. – 08. november JARAMA (Španielsko)

Fotografie pretekárskeho auta: https://drive.google.com/open?id=1RrbU_x4cIhGWmsI6axtgWhE_qS1ptQ3I
Fotografie sezóna 2020 TCR Europe: http://bit.ly/homola_2020
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com
Twitch: www.twitch.com/matohomola

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj