Najrýchlejší čas v kvalifikácii a štvrté miesto v prvých pretekoch pre Maťa Homolu v Barcelone

Nádherný výsledok v kvalifikácii sa podaril Maťovi Homolovi na štvrtom pretekárskom víkende sezóny TCR Europe 2020 v Barcelone. Najrýchlejší čas z 22 pretekárov v kvalifikácii znamenal štart z prvého miesta do prvých pretekov. Žiaľ, v pretekoch ho Maťo nedokázal pretaviť do pódiového umiestnenia.

Pretekársky víkend sa v Barcelone začal už včera. Na programe boli prvé voľné tréningy. V prvom z nich Maťo zažil výrazné problémy s autom, kedy nevládalo tak ako malo a na rovinke bol zo všetkých áut najpomalší. Kontrola v depe ukázala problémy s turbom, ktorého výmena to vyriešila a v ďalšom voľnom tréningu Maťo skončil na 6. mieste.

Celá sobota bola troška lotéria. Nad okruhom poletovali neskutočné čierne mraky, z ktorých na kvalifikáciu našťastie nezapršalo. V tej prvej Maťo hľadal to správne a ideálne kolo, ktoré našiel až v poslednej časti dvadsaťminútovky, ktorú mali k dispozícii. Do druhej „kvaldy“ postúpil zo štvrtého miesta, čo naznačovalo, že sa mu trať v Barcelone páči. Druhá kvalifikácia a 10 minút k dispozícii, počas ktorých má najrýchlejších 12 jazdcov z prvej kvalifikácie v podstate dve šance ukázať, čo v nich je. Podľa toho, koľko komu zostalo pneumatík. Maťo mal už len jednu novú sadu. Zajazdil čas, ktorému nedokázal nikto konkurovať.

„Ako to povedať. Zajazdil som takmer dokonalé kolo. Toto bola jedna z najlepších kvalifikácií, aké som v živote zajazdil. Pri všetkej skromnosti, každú zákrutu som prešiel ako z učebnice. Čistá nirvána. Kiež by mi to takto vyšlo vždy,“ povedal nadšený Maťo po úspešnej kvalifikácii.

Do prvých pretekov tak štartoval z prvého miesta. Jeho štart nepatril medzi tie najdokonalejšie, ale bol vydarený. V prvej zákrute však o vedenie v pretekoch prišiel. Lotéria s počasím sa čiastočne podpísala na Maťových výsledkoch v pretekoch. „Auto sme nastavili tak, že sa malo každú chvíľu rozpršať. Teda vyslovene menej agresívna geometria, nakoľko bola trať pomerne vlhká. Žiaľ, nedokázal som Oriolovi vzdorovať a o druhé miesto som prišiel,“ skonštatoval Maťo po pretekoch.

Maťo sa tak pohyboval na treťom mieste a za ním jazdil Bennani. „Vedel som, že Bennanimu odolám. Potom ma však obehol Taofik, ktorý nemal žiadne kilá a šiel fakt dobre. Trocha som s ním pobojoval, ale nemal som žiadnu šancu. Radšej štvrtý, ako v štrku,“ odľahčil Maťo.

Maťo tak od polovice pretekov jazdil na štvrtej priečke, ktorú si udržal až do konca pretekov a zobral si slušnú porciu bodov. „Nebolo to jednoduché, zvlášť som sa trocha zľakol v poslednom kole, kedy mi odletel kus dezénu z predného kolesa a auto doslova začalo ignorovať pravé rýchle zákruty. Keby sme išli ešte jedno kolo, buď dostanem defekt, alebo dokrivkám do cieľa na konci prvej desiatky,“ uzatvára slovenský reprezentant.

Zajtra sú na programe ešte druhé preteky víkendu, kde bude Maťo štartovať z 10. miesta.

Časový harmonogram pretekov:
Piatok, 9.10.2020
12:40 – 13:10 1. voľný tréning
17:30 – 18:00 2. voľný tréning

Sobota, 10.10.2020
11:45 – 12:05 1. kvalifikácia
12:10 – 12:20 2. kvalifikácia
16:05 – 16:35 1. preteky (12 kôl, max 14 kôl)

Nedeľa, 11.10.2020
13:55 – 14:25 2. preteky (12 kôl, max. 14 kôl)

 

Kalendár TCR Europe 2020:
21. – 23. august PAUL RICARD (Francúzsko)
11. – 13. september ZOLDER (Belgicko)
25. – 27. september MONZA (Taliansko)
09. – 11. október BARCELONA (Španielsko)
22. – 24. október SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
06. – 08. november JARAMA (Španielsko)

Fotografie pretekárskeho auta: https://drive.google.com/open?id=1RrbU_x4cIhGWmsI6axtgWhE_qS1ptQ3I
Fotografie sezóna 2020 TCR Europe: http://bit.ly/homola_2020
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com
Twitch: www.twitch.com/matohomola

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj