Nevyspytateľné počasie zamiešalo karty v Spa aj dnes

Belgické trápenie slovenského automobilového pretekára, Maťa Homolu, pokračovalo aj dnes. Maťo to vystihol hneď po pretekoch: „Včera som mal pocit, že trať vyschne, nevyschla. Dnes som mal pocit, že nevyschne a vyschla.“ Aj takéto dni prináša pretekársky život.

Počasie po daždi, mokrá trať, občasné mrholenie a 9 stupňov. Presne to boli dnešné podmienky na okruhu Spa- Francorchamps, ktoré čakali na jazdcov seriálu TCR Europe 2020. Na tímoch a jazdcoch bolo neľahké rozhodnutie, aké pneumatiky na autá obuť. V štartovom poli sa našli rôzne kombinácie, od kompletne „suchého“ obutia na celom auta, cez suché pneumatiky vpredu a mokré vzadu, až po kompletne mokré pneumatiky na celom aute.

Maťova voľba nakoniec padla na mokré obutie celého auta, keďže ešte v zavádzacom kole mierne mrholilo. „Myslel som, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala obsychať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu,“ povedal po pretekoch sklamaný Maťo.

Nebol sám, podobné problémy malo celé „bývalé“ čelo pretekov, teda jazdci, ktorí boli na štarte vpredu a preteky dokončili až v druhej desiatke. „Nechcem sa vyhovárať, skrátka nám to tento víkend s pneumatikami vôbec nevyšlo. Keď to malo vyschnúť tak to nevyschlo a keď to nemalo vyschnúť, tak to vyschlo. Veľmi ma to štve, ale aj taký je motoršport,“ uzatvára Maťo.

Preteky nakoniec dokončil na 13. mieste, o dve priečky lepšie ako včera. Po pretekoch dostal ešte Bennani penalizáciu 30 s, za to, že obehol Maťa počas výjazdu safety car na trati a slovenský reprezentant sa tak posunul na 12. priečku. Teraz je potrebné sa len poriadne „otriasť“ a pripraviť sa na záverečný pretekársky víkend sezóny 2020, ktorý nás čaká o dva týždne, v španielskej Jarame.

Po predposlednom víkende ja Maťo Homola na 8. mieste v priebežnom hodnotení šampionátu.

Kalendár TCR Europe 2020:
21. – 23. august PAUL RICARD (Francúzsko)
11. – 13. september ZOLDER (Belgicko)
25. – 27. september MONZA (Taliansko)
09. – 11. október BARCELONA (Španielsko)
22. – 24. október SPA-FRANCORCHAMPS (Belgicko)
06. – 08. november JARAMA (Španielsko)

Fotografie pretekárskeho auta: https://drive.google.com/open?id=1RrbU_x4cIhGWmsI6axtgWhE_qS1ptQ3I
Fotografie sezóna 2020 TCR Europe: http://bit.ly/homola_2020
Facebook: https://www.facebook.com/matohomola/
Youtube: http://bit.ly/YouTube_MH70
Instagram: https://www.instagram.com
Twitch: www.twitch.com/matohomola

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj