Maťo Homola bude po troch rokoch pretekať opäť na domácej pôde!

Je to tak, už najbližší víkend budete môcť sledovať otváracie preteky seriálu TCR Europe, v ktorom ani tento rok nechýba jeden z najlepších slovenských automobilových pretekárov súčasnosti, Maťo Homola. A to všetko dokonca na domácom okruhu Slovakia Ring.

Pred touto sezónou oznámil Maťo Homola viacero zmien. Slovenský reprezentant tento rok štartuje v novom pretekárskom tíme, Jantar Team (slovenský tím) s podporou Janík Motorsport (český tím). Ide o jedinečnú česko-slovenskú kombináciu s Jarom Krajčim ako hlavným inžinierom, s ktorým sa Maťove cesty preťali opäť po piatich rokoch. „Mám veľkú radosť, s Jarom sme si toho veľa preskákali a máme za sebou množstvo výborných výsledkov,“ hovorí Maťo Homola a dodáva: „Dúfam, že sa nám podarilo namiešať ten správny koktejl, ktorý nám prinesie kvalitný a úspešný výsledok.“

Maťo bude už tretí rok po sebe sedlať víťazné auto Hyundai i30 N TCR, ktoré patrí medzi absolútnu špičku v kategórii TCR. Automobilka Hyundai tento rok nasadí aj nové vozidlo, Elantra TCR, ktorá stíha aj úvod sezóny a na Slovakia Ringu sa predstaví európskym očiam úplne po prvý krát. „Nebolo by úplne správne skúšať absolútne nové auto, ktoré je z rovnakej značky, ale predsa len bude mať svoje špecifiká. Zostali sme pri overenej i30 N TCR, s ktorou máme bohaté skúsenosti a presne vieme, čo od nej môžeme čakať. Elantra vyzerá výborne, má priaznivo nastavené Balance of Performance (BoP) no verím, že ju na pretekoch budem sledovať len v spätných zrkadlách.“ odľahčuje Maťo. Spoločne s Jarom Krajčim z i30 N TCR skúsia vytiahnuť 100 % potenciálu, ktorý v sebe skrýva.

Pre slovenského pretekára je domáci okruh dobre známy a pred začiatkom sezóny tu absolvovali aj jeden testovací deň. Veľkou neznámou sú pneumatiky – pre túto sezónu štartové pole obúva značku Hankook, ktorá má trocha iné vlastnosti, ako Yokohama z minulých rokov. „V predsezónnom testovaní sme toho postíhali dosť, ale nasadenie v reálnych pretekoch nás ešte len čaká. Štartová listina obsahuje množstvo zvučných mien, konkurencia bude veľmi silná, no spravím všetko čo bude v mojich silách, aby som čo najlepšie odprezentoval Slovensko, môj tím a našich partnerov,“ konštatuje slovenský jazdec a pridáva: „Je veľká škoda, že pandemická situácia stále neumožňuje prítomnosť divákov na pretekoch, vždy mi „doma“ boli veľkou oporou. Nebojte sa však, o preteky neprídete, budete ich môcť sledovať priamo z domu na stanici Dajto a tiež na Facebooku a YouTube.“

Pretekársky víkend štartuje dvomi voľnými tréningami v piatok, v sobotu budete môcť sledovať kvalifikáciu a prvé víkendové preteky. Nedeľa prinesie druhé preteky víkendu.

Program TCR Europe Slovakia Ring:

Piatok, 7.5.

 • 12:05 Voľný tréning 1 (30 min.)
 • 15:55 Voľný tréning 2 (30 min.)

Sobota, 8.5.

 • 10:15 Kvalifikácia 1 (20 min.)
 • 10:40 Kvalifikácia 2 (10 min.)
 • 15:15 Preteky 1 (10 kôl)

Nedeľa, 9.5.

 • 13:55 Preteky 2 (10 kôl)

 

Kalendár pretekov TCR Europe 2021:

 • 07-09.05.2021 – Slovakia Ring (Slovensko)
 • 28-30.05.2021 – Paul Ricard (Francúzsko)
 • 18-20.06.2021 – Zandvoort (Holandsko)
 • 29-31.07.2021 – Spa – Francorchamps (Belgicko)
 • 03-05.09.2021 – Nürburgring (Nemecko)
 • 24-26.09.2021 – Monza (Taliansko)
 • 08-10.10.2021 – Barcelona (Španielsko)
Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj