Maťo Homola mení tím, v TCR Europe si trúfa na vyššie umiestnenie

Najlepší jazdci sa vracajú na európske pretekárske okruhy a Maťo Homola bude opäť medzi nimi. Slovenský motoristický talent bude v sezóne 2021 na majstrovstvách cestovných vozidiel TCR Europe reprezentovať farby Jantar Teamu s technickou podporou českého tímu Janík Motorsport. Už od úvodných pretekov na Slovakia Ringu si dáva len tie najvyššie ciele.

„Stratégia je jednoznačná, začneme naplno a potom budeme zvyšovať tempo,“ hovorí úspešný slovenský reprezentant. V novej sezóne si trúfa výrazne zlepšiť svoje umiestnenie. Vlani po viacerých smolných udalostiach skončil na 7. mieste z 35 štartujúcich, no tento rok verí, že sa posunie do užšej špičky. „Je to motoršport, rozhodujú maličkosti a rýchle rozhodnutia. Teraz sa už sústredím len na novú sezónu, začíname testovať auto, rozbehli sme dôkladnú prípravu. Viem, čo chcem dosiahnuť a verím, že to dotiahnem do úspešného konca,“ prízvukuje.

Nový tím, tradiční partneri
Už na začiatku mája by sa mal Maťo Homola ukázať na „domovskom“ okruhu Slovakia Ring v Orechovej Potôni, kde sa uskutoční prvé kolo šampionátu TCR Europe pod názvom OMV MAXXMOTION TCR EUROPE SLOVAKIA RING. Do novej sezóny vstúpi v novom tíme. So slovenským Jantar Teamom, ktorý úspešne absolvoval tohtoročný Dakar a ktorého majiteľom je majster Európy v pretekoch automobilov do vrchu z roku 2019, Slovák Ján Miloň, zaútočí na čelné priečky medzi cestovnými automobilmi.

„Keďže ide o slovensko-českú spoluprácu, ja budem reprezentovať Slovensko nielen svojim menom, ale aj s tímom. Preto cítim o to väčšiu motiváciu,“ hovorí Maťo Homola.

Pochvaľuje si, že po rokoch znova bude spolupracovať so Slovákom Jarom Krajčím, ktorý v tíme Janík Motorsport pôsobí ako hlavný inžinier a s ktorým už v minulosti dosiahol veľa úspechov.

Nová sezóna TCR Europe odštartuje na okruhoch pravdepodobne bez divákov a i samotní jazdci a tímy budú musieť dodržiavať prísne opatrenia. Aj napriek náročnej situácii, ktorá panuje nielen v motoristickom športe, sa slovenský pretekár teší podpore svojich najväčších partnerov, OMV a Hyundai Slovensko.

„Maťo Homola už v minulosti dokázal, že má nielen talent, ale i športové srdce a poháňa ho túžba zlepšovať sa a víťaziť. Veľmi nás teší, že aj tento rok idú naše cesty spoločným smerom a môžeme ho v tejto snahe a reprezentácii Slovenska opäť podporiť,“ hovorí Ľubica Slabejová, marketingová manažérka OMV Slovensko.

 

Mentor mladého talentu
Jantar Team sa vo svojej nováčikovskej sezóne v seriáli TCR Europe bude spoliehať na technickú podporu českého tímu Janík Motorsport. Mladému, no už ostrieľanému slovenskému reprezentantovi navyše pribudne ďalšia úloha. Svoje skúsenosti by mal odovzdávať len 19-ročnému českému pretekárovi Jáchymovi Galášovi. Ten je ako veľká nádej českého motoršportu zaradený do programu mladých talentov českej automobilovej federácie.

„Jáchym sa veľmi chce zlepšovať a napredovať. Verím, že spoločne sa navzájom dokážeme posúvať vpred,“ zdôrazňuje Maťo.

Vo všetkých štrnástich pretekoch tohtoročného seriálu slovenský jazdec zasadne do osvedčeného Hyundai i30 N TCR, ktoré v kategórii vozidiel triedy TCR patrí medzi absolútnu špičku. Automobilka Hyundai síce tento rok prichádza i s novinkou Elantra TCR, ale model bude k dispozícii až začiatkom mája. Tím slovenského pretekára by tak s novým autom nestihol úvod sezóny, takže sa rozhodol vozidlo nemeniť.

„Potrebovali by sme viac času na testovanie. Rozhodli sme sa preto zostať pri overenej i30 N TCR, s ktorou mám bohaté skúsenosti a presne viem, čo od nej mám čakať,“ vysvetľuje Maťo Homola s tým, že spolu s hlavným inžinierom sa z auta pokúsia vyťažiť 100 percent jeho potenciálu.

O tom, že sa im to podarí, je presvedčený aj ďalší z partnerov Homolovho tímu.

„Teší nás, že Maťo v aktuálnej sezóne opäť vyrazí na pretekárske okruhy s vozidlom Hyundai i30 N TCR. Sme presvedčení, že vďaka jeho jazdeckým schopnostiam, kvalitám auta a našej podpore sa aj tento rok budeme spolu tešiť z jeho úspechov v seriáli TCR Europe,“ povedal Marek Kopča, marketing a PR manažér spoločnosti Hyundai Slovensko.

Súpiska tímov na tohtoročnú sezónu sa ešte stále dolaďuje, takže Maťo Homola zatiaľ mená všetkých svojich súperov nepozná. Kalendár však už je jasný.

„Veľmi sa teším, že sa po troch rokoch opäť predstavím na domácom okruhu Slovakia Ring. Mrzí ma len, že to bude asi bez divákov, čo je veľká škoda. Do Orechovej Potône ma vždy prišli podporiť desaťtisíce ľudí, ktorí vytvorili výbornú atmosféru. No i napriek tomu je pre slovenský motoršport veľké pozitívum, že TCR Europe zavíta na náš okruh a my máme o to väčšiu motiváciu predviesť úspešné výkony,“ hovorí.

Hoci pandémia asi zatvorí brány pre divákov, tím a partneri okolo Maťa Homolu robia všetko preto, aby si fanúšikovia mohli preteky pozrieť nielen cez sociálne siete, ale aj naživo na niektorej zo slovenských televízií.

„S Maťom Homolom nás spája vášeň pre tie najlepšie výkony. Jeho ťahá vpred snaha stáť na stupni víťazov, nás túžba prinášať našim zákazníkom to najkvalitnejšie palivo a služby. Verím, že spoločne zaznamenáme úspechy aj v novej sezóne,“ pozýva divákov sledovať výsledky slovenského pretekára v tomto roku Ľubica Slabejová z OMV.

 

Kalendár pretekov TCR Europe 2021:
07-09.05.2021 – Slovakia Ring (Slovensko)
28-30.05.2021 – Paul Ricard (Francúzsko)
18-20.06.2021 – Zandvoort (Holandsko)
29-31.07.2021 – Spa – Francorchamps (Belgicko)
03-05.09.2021 – Nürburgring (Nemecko)
24-26.09.2021 – Monza (Taliansko)
08-10.10.2021 – Barcelona (Španielsko)

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj