Maťo Homola už zajtra štartuje v ďalšom kole seriálu TCR Europe 2021, na legendárnom okruhu Spa-Francorchamps

Už od zajtra začína štvrtý pretekársky víkend seriálu TCR Europe 2021, ktorý nie je tak celkom víkendom. Netradične sa jazdí od štvrtka do soboty, kvôli 24h vytrvalostným pretekom, ktoré sa na tomto belgickom okruhu každoročne konajú.

Okruh v Spa patrí medzi Maťove najobľúbenejšie v celom seriáli a preto si tím drží nádeje, že by tu mohol odjazdiť dobrý výsledok. „Nielen, že mám tento okruh rád, ale poctivo sme si splnili aj domáce úlohy, keď sme počas jedného testovacieho dňa na Slovakia Ringu ladili auto a veríme, že by mohlo o niečo lepšie fungovať,“ hovorí pred odjazdom Maťo a dodáva: „Žiaľ, BoP sa pre nás vôbec nezmenilo, práve naopak, autá, ktoré boli od nás rýchlejšie dostali ešte zníženú hmotnosť. Je veľmi frustrujúce sledovať, že aj v takýchto pretekoch sa hrajú politické hry. Ale asi to k tomu patrí a musíme sa prispôsobiť…“

Slovenský Jantar Team s technickou podporou českého Janík Motorsport sa auto spoločne s hlavným inžinierom Jarom Krajčim postavili k tejto situácii čelom a z auta sa spoločne s Maťom pokúsia vydolovať maximum. Ostáva len dúfať, že to bude na silné pole ostatných áut stačiť. Počasie bude podľa predpovedí vrtošivé a možno to by práve mohlo Maťovi vyhovovať..

Pretekársky víkend môžete sledovať naživo na Facebooku a YouTube, live timing je možné sledovať na tcr-series.tv. Štartuje dvomi voľnými tréningami vo štvrtok, v piatok budete môcť sledovať kvalifikáciu a prvé víkendové preteky. Sobota pred obedom prinesie druhé preteky víkendu.

Program TCR Europe 2021 Spa-Francorchamps:
Štvrtok, 29.7.
12:30 Voľný tréning 1 (30 min.)
16:55 Voľný tréning 2 (30 min.)

Piatok, 30.7.
12:30 Kvalifikácia 1 (20 min.)
12:55 Kvalifikácia 2 (10 min.)
18:30 Preteky 1 (8 kôl)

Sobota, 31.7.
11:20 Preteky 2 (8 kôl)

Hyundai
Omv
Homola sro
Molip
Ims
Senec
Automagaizin
Auto Sport Foto
Bratislavský samosprávny kraj