Maťo Homola ako vedúci jazdec šampionátu TCR Eastern Europe už tento víkend na Slovakia Ringu

Motoršportový sviatok – aj tak by sme mohli nazvať nadchádzajúci víkend na Slovakia Ringu. Okrem majstrovstiev východnej Európy TCR Eastern Europe, kde sa predstaví aj slovenský reprezentant a aktuálne líder bodovania Maťo Homola, budú môcť slovenskí fanúšikovia sledovať aj Majstrovstvá Európy ťahačov, či preteky kategórie F4, alebo GT.

Bude to skutočne veľmi atraktívny víkend, plný súbojov, revu motorov a adrenalínu. Maťo Homola do neho nastúpi s dvojbodovým náskokom v hodnotení šampionátu, pred mladým maďarským pretekárom, Attilom Bucsim. Maťo minulý rok vyhral oboje preteky víkendu, tento rok je však konkurencia v šampionáte ešte silnejšia, nebude to mať určite jednoduché.

„Sú to moje domáce preteky, na ktoré sa neskutočne teším. Vďaka trošku horším výsledkom na Red Bull Ringu nemám v aute toho najťažšieho spolujazdca, ale má o 10 kg menej, teda 30 kg. Pôjde však o veľa, Attila je len tesne za mnou čakajú nás opäť tesné súboje. Budem veľmi rád, ak si na slovenský okruh nájde cestu čo najviac fanúšikov a prídu ma podporiť,“ povedal pred víkendom Maťo.

Počasie by malo byť premenlivé, ale veríme, že búrková sezóna Slovakia Ring tento víkend obíde a fanúšikovia si budú môcť víkend poriadne užiť. A ak si chcete uloviť autogram vášho obľúbeného jazdca, pripravená je aj autogramiáda v stánku Hyundai, po oba dni približne v čase obeda.

Okrem pretekania čaká na návštevníkov aj bohatý sprievodný program, ako motokáry pre verejnosť v motokárovom centre, detské atrakcie a kids zóna, možnosť vyskúšať si „školu šmyku“ na nových modeloch Hyundai v Centre bezpečnej jazdy, či zraz veteránov a tunerov AMTS. Určite si nenechajte ujsť leteckú show s akrobatickým pilotom Gyula Várim (sobota 13:00-13:10, nedeľa 12:30-12:40).

HARMONOGRAM PRETEKOV:
Piatok, 7.6.
12:05 – 12:35 Voľný tréning 1

Sobota, 8.6.
9:10 – 9:30 Kvalifikácia
15:05 – 15:55 Preteky 1

Nedeľa, 9.6..
11:20 – 12:10 Preteky 2

Hyundai
Auto
Homola sro
Senec
BSK