Maťo Homola na Slovakia Ringu aj s víťazstvom aj s druhým miestom

Slovenský automobilový pretekár Maťo Homola si z prvých víkendových pretekov na domácej pôde odniesol po suverénnej jazde víťazstvo, v druhých pretekoch obsadil druhé miesto a je stále na čele šampionátu TCR Eastern Europe.

V piatkovom voľnom tréningu zajazdil Maťo tretí najrýchlejší čas, pričom sa s tímom Hyundai | Janík Motorsport venovali najmä hľadaniu optimálneho nastavenia na kvalifikáciu a následné preteky. Správnosť nastavenia potvrdil Maťo Homola v kvalifikácii, ktorá štartovala v sobotu ráno. V nej zajazdil najrýchlejší čas zo všetkých jazdcov, vďaka čomu do prvých pretekov víkendu štartoval z Pole position, teda z prvého miesta.

Tieto preteky boli zo strany slovenského pretekára jednoznačné a suverénne v nich zvíťazil spôsobom štart – cieľ, bez akéhokoľvek ohrozenia inými jazdcami. „Vyhrať pred domácimi fanúšikmi je absolútne dokonalé a sen každého jazdca. Auto fungovalo absolútne perfektne, bol to jednoducho parádny deň,“ povedal Maťo po prvých pretekoch.

V druhých to už bolo výrazne komplikovanejšie. Maťo štartoval až z 9. miesta, keďže sa vďaka žrebu, ktorý vytiahol Maťo, točilo na štarte druhých pretekov 9 jazdcov z poradia po dojazdení prvých pretekov.

Po fantastickom štarte bol však Maťo už v druhej zákrute na 5. mieste a cieľovú čiaru prvého kola preťal už na treťom mieste. Po viacerých pokusoch však nebolo možné predbehnúť jazdca pred sebou a postúpiť ďalej, cieľom tak prešiel na treťom mieste. Druhý jazdec však dostal penalizáciu za predčasný štart a Maťo tak nakoniec stál na pódiu na striebornej pozícii.

Pre slovenského automobilového reprezentanta to však bol veľmi úspešný víkend, odniesol si veľkú porciu bodov za kvalifikáciu, prvé a druhé miesto v pretekoch a tiež bodík za najrýchlejšie kolo v prvých pretekoch víkendu. Zo Slovakia Ringu tak odchádza stále na prvom mieste v priebežnom hodnotení seriálu a zvýšil svoj náskok pred maďarským pretekárom Bucsim.

„Všetkým veľmi ďakujem za podporu. Bol to perfektný víkend, v ktorom som sa stretol s množstvom fantastických fanúšikov a veľmi si vážim ich prítomnosť. Tiež ďakujem mojim partnerom, tímu a rodine za podporu. Ďakujem všetkým, boli skutočne úžasní!“ uzavrel Maťo víkend.

KALENDÁR TCR EASTERN EUROPE 2024

27. – 28. 04 BALATON PARK (Maďarsko)
18. – 19. 05 RED BULL RING (Rakúsko)
08. – 09. 06 SLOVAKIA RING (Slovensko)
03. – 04. 08 MOST (Česká republika)
07. – 08. 09 BRNO (Česká republika)
21. – 22. 09 SALZBURGRING (Rakúsko)

Hyundai
Auto
Homola sro
Senec
BSK